rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Nurkowanie w Hiszpanii

Nurkowanie w Hiszpanii

Chyba trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na nurkowanie niż Hiszpania. Dwa akweny, mnóstwo podwodnych atrakcji i dobra infrastruktura w postaci centrów nurkowych. Mimo tych zalet, Hiszpania nie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród nurków i wcale nie jest wymieniana na czołowych miejscach, gdy planujemy podwodne eskapady. Dziś postaramy się udowodnić, że takie myślenie jest poważnym błędem, a morskie i oceaniczne głębiny Hiszpanii to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania.

  1. Gdzie szukać dobrych miejsc do nurkowania?

Jest ich mnóstwo. Każde oferuje innego rodzaju atrakcje i odmienne warunki krajobrazowe. Costa del Sol, Costa Blanca, Wyspy Kanaryjskie, Baleary – to nazwy, które mogą niewiele mówić, w końcu opisują bardzo rozległe przestrzenie, jednak na ich obszarze znajduje się mnóstwo miejsc doskonałych do nurkowania. Kiedy już przybijemy do któregoś z brzegów, warto rozejrzeć się za centrum nurkowania. Wybrzeże hiszpańskie wręcz usiane jest większymi i niewielkimi ośrodkami oraz szkółkami, w których otrzymamy informacje o najlepszych destynacjach dla nurków. Co ważne, jeżeli dopiero planujemy rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, w Hiszpanii znajdziemy wiele miejsc, w których odbędziemy specjalny kurs tej umiejętności. Posiadanie odpowiedniego certyfikatu jest niezbędne, aby móc nurkować na hiszpańskich wodach.

 

  1. Co nas czeka?

Przejrzysta, ciepła woda, której temperatura rzadko spada poniżej 20°C oraz wielka różnorodność – to główne cechy warunków i krajobrazów, które czekają nas podczas głębinowej wyprawy w Hiszpanii podczas sezonu letniego. Każdego miłośnika nurkowania zachwycą z pewnością piękne rafy, morskie rezerwaty przyrody, podwodne szczyty górskie, jaskinie, imponujące skały, morskie stworzenia oraz liczne wraki, na które nietrudno natrafić. W zależności od tego, czy wybierzemy morskie, czy oceaniczne wybrzeże, z pewnością natrafimy kilka okazów wielkich płaszczek, grouperów, tuńczyków, rekinów anieli, czy żółwi. Duże zróżnicowane tutejszej przyrody i warunków naturalnych sprawia, że miejsca do nurkowania znajdą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane.

 

  1. Jakie miejsca polecamy?

Prawdziwym, nurkowym rajem są Wyspy Mendes, czyli niewielki , niepozorny archipelag, który skrywa wspaniały, podwodny świat. Czeka nas tutaj wyjątkowa kraina bujnie rozwijającej się przyrody. Podwodnych odkrywców zachwyci zróżnicowane dno morskie. Natrafimy tu na skały, formacje krasowe, piękne koralowce, szerokie i piaszczyste obszary łąk trawy morskiej. Należy przy tym wspomnieć, że cały ten teren jest objęty ochroną rezerwatu. Dlatego też do nurkowania w tym miejscu niezbędne jest pozwolenie oferowane m.in. przez pobliską szkołę nurkowania. Świetnie poczują się tu zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Miłośnicy podwodnych eskapad powinni się także zainteresować wodnym obszarem słynnej Gran Canarii, czy słynącą z wraków Teneryfą. Niezapomniane krajobrazy w połączeniu z imponującymi, pokrytymi rafą wrakami czekają nas przy Cabo de Palos, a bujnie rozwijająca się przyroda na Cabo de Creus i w wielu innych miejscach!

Podwodny świat Hiszpanii wydaje się ani trochę nie ustępować atrakcjom czekającym nas na lądzie i wodach przemierzanych jachtem. Osoby, które nie zdecydują się na nurkową wyprawę zawsze mogą zadowolić się snorkelingiem, który także zapewni piękne doznania i niezapomniane wrażenia. Warto jednak właśnie nurkowanie dopisać do listy swoich atrakcji podczas żeglarskiego rejsu po Hiszpanii.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Filetowanie ryb jest coraz częściej praktykowane w Polsce za sprawą popularności programów o tematyce kulinarnej i większej dostępności świeżych ryb, które nie zostały poddane obróbce. Coraz częściej stajemy więc...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Dojazd z Polski do punktu rozpoczęcia żeglarskiego rejsu w Chorwacji bywa męczący i nużący. Czasem zdarzy się konieczność, by gdzieś się zatrzymać lub zwyczajnie wypocząć. Rześki kierowca zapewnia udaną podróż,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja ma swoim odwiedzającym wiele do zaoferowania. Już samo napawanie się pięknymi widokami, żeglowanie i zwiedzanie pięknych miejsc jest wspaniałą atrakcją dla każdego turysty. Jeżeli jednak chcemy jeszcze...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
30Ofert rejsów
4 123Mil morskich w ofercie
2 314Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
220Wolnych koi