rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Flyboard

Flyboard to chyba jeden z obecnie najbardziej spektakularnych sportów wodnych, na których widok wielu zapaleńców i pasjonatów morskiej rekracji chce od razu udać się na wakacje lub w żeglarski rejs. Dla osób obserwujących akrobacje osoby na urządzeniu do flyboardu można naprawdę się zachwycić, nie mówiąc już o tym, który wznosi się na wysokość i kilku metrów nad wodą i opala w strumieniach wody.

 

Flyboard to tak naprawdę wznoszenie się na wodą za pomocą urządzenia zasilanego strumieniem wody i turbiną skutera podłączoną za pomocą węża o długości 18 metrów. Turbina skutera powinna osiągać minimalną moc 100 KM. Urządzenie jest podpinane w precyzyjny sposób do naszych stóp. Uzyskana moc silnika i odpowiednie manewry oraz umiejętności pozwalają nam na wznoszenie się nawet na wysokość 8 metrów.

Mimo, że ten sport wygląda na dosyć zaawansowany i trudny pod względem technicznym, jest tak naprawdę prosty do opanowania nawet dla osoby początkującej. Często cała atrakcja odbywa się pod okiem instruktora, z którym zaznajomienie się ze sprzętem i pierwsze szkolenie powinno zająć nam najwyżej pół godziny.

Jest to sport bezpieczny, nie jesteśmy z reguły narażenie na obrażenia. Jednak na wszelki wypadek wyposażenie składa się nie tylko urządzenie przypominające deskę, ale też pianka, kask i ochraniacze. Aby ułatwić odpowiednie manewry oraz bardziej zaawansowane akrobacje często do rąk przymocowywanie są dodatkowe urządzenia także działające na zasadzie zasilania strumieniem wody.

Podczas lotów i skoków należy pamiętać o odpowiednim balansowaniu ciała, które w trakcie treningu i w miarę zyskiwania umiejętności staje się bardzo instynktowne. Ważne jest także odpowiednie regulowanie węża i zwracanie uwagi na to, aby był wyprostowany i nie ograniczał naszych ruchów. Wąż staje się naszym „ogonem”, o którym musimy myśleć podczas lotu.

Jeżeli zastanawiasz się, co daje flyboard i dlaczego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, wystarczy, że pomyślisz o adrenalinie, wznoszeniu się nad powierzchnią wody i poczuciu wyzwalającej wolności. Nie dziwi więc fakt, że ten, kto spróbował się we flyboardzie po raz pierwszy, będzie chciał polatać nad wodą jeszcze raz.

Zaawansowani w tej dyscyplinie potrafią wykonywać skomplikowane piruety i niesamowite figury, czy nawet pływać i wystrzeliwać na powierzchnię w taki sposób, jaki robią to delfiny. Swoich sił w tym sporcie mogą także spróbować młodsi. Jedynym kryterium jest tutaj wielkość stopy, ponieważ musi ona być na tyle duża, by dopasować ją do mocowań na desce.

Oprócz sprzyjających warunków pogodowych do uprawiania flyboardu, należy zwrócić uwagę na odpowiednią porę roku i miejsce. Temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 20 °C, a wody 15°C. W trakcie sezonu, w Chorwacji na tego typu atrakcję wydamy ok. 600 kn, a po sezonie lub przed ok. 500 kn.

 

Jeżeli szukamy atrakcji na najwyższym poziomie, chcemy zwiększyć poziom adrenaliny, a jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo, to flyboard jest dla nas. Zapewnimy sobie niezapomniane emocje, świetną rozrywkę i fantastyczne wspomnienia.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Ryby to jeden z podstawowych produktów oferowanych w krajach śródziemnomorskich podczas żeglarskich rejsów. Są nie tylko nieodłącznym elementem świata przyrodniczego tego rejonu oraz regionalnym przysmakiem. Morze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 24 lipca 2017
„Gra o Tron” jest obecnie jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych. Filmowa adaptacja sagi „Pieśni Lodu i Ognia” zachwyciła ludzi na całym świecie i wciąż osiąga rekordy popularności....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 6 maja 2018
Nazywana najpiękniejszą wyspą w Grecji i chociaż ma dużą konkurencję, może spokojnie o to miano rywalizować. Korfu, bo o niej mowa, to miejsce literackich inspiracji, zniewalającego, naturalnego piękna, śródziemnego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
46Ofert rejsów
6 321Mil morskich w ofercie
3 548Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
337Wolnych koi