rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Flyboard

Flyboard to chyba jeden z obecnie najbardziej spektakularnych sportów wodnych, na których widok wielu zapaleńców i pasjonatów morskiej rekracji chce od razu udać się na wakacje lub w żeglarski rejs. Dla osób obserwujących akrobacje osoby na urządzeniu do flyboardu można naprawdę się zachwycić, nie mówiąc już o tym, który wznosi się na wysokość i kilku metrów nad wodą i opala w strumieniach wody.

 

Flyboard to tak naprawdę wznoszenie się na wodą za pomocą urządzenia zasilanego strumieniem wody i turbiną skutera podłączoną za pomocą węża o długości 18 metrów. Turbina skutera powinna osiągać minimalną moc 100 KM. Urządzenie jest podpinane w precyzyjny sposób do naszych stóp. Uzyskana moc silnika i odpowiednie manewry oraz umiejętności pozwalają nam na wznoszenie się nawet na wysokość 8 metrów.

Mimo, że ten sport wygląda na dosyć zaawansowany i trudny pod względem technicznym, jest tak naprawdę prosty do opanowania nawet dla osoby początkującej. Często cała atrakcja odbywa się pod okiem instruktora, z którym zaznajomienie się ze sprzętem i pierwsze szkolenie powinno zająć nam najwyżej pół godziny.

Jest to sport bezpieczny, nie jesteśmy z reguły narażenie na obrażenia. Jednak na wszelki wypadek wyposażenie składa się nie tylko urządzenie przypominające deskę, ale też pianka, kask i ochraniacze. Aby ułatwić odpowiednie manewry oraz bardziej zaawansowane akrobacje często do rąk przymocowywanie są dodatkowe urządzenia także działające na zasadzie zasilania strumieniem wody.

Podczas lotów i skoków należy pamiętać o odpowiednim balansowaniu ciała, które w trakcie treningu i w miarę zyskiwania umiejętności staje się bardzo instynktowne. Ważne jest także odpowiednie regulowanie węża i zwracanie uwagi na to, aby był wyprostowany i nie ograniczał naszych ruchów. Wąż staje się naszym „ogonem”, o którym musimy myśleć podczas lotu.

Jeżeli zastanawiasz się, co daje flyboard i dlaczego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, wystarczy, że pomyślisz o adrenalinie, wznoszeniu się nad powierzchnią wody i poczuciu wyzwalającej wolności. Nie dziwi więc fakt, że ten, kto spróbował się we flyboardzie po raz pierwszy, będzie chciał polatać nad wodą jeszcze raz.

Zaawansowani w tej dyscyplinie potrafią wykonywać skomplikowane piruety i niesamowite figury, czy nawet pływać i wystrzeliwać na powierzchnię w taki sposób, jaki robią to delfiny. Swoich sił w tym sporcie mogą także spróbować młodsi. Jedynym kryterium jest tutaj wielkość stopy, ponieważ musi ona być na tyle duża, by dopasować ją do mocowań na desce.

Oprócz sprzyjających warunków pogodowych do uprawiania flyboardu, należy zwrócić uwagę na odpowiednią porę roku i miejsce. Temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 20 °C, a wody 15°C. W trakcie sezonu, w Chorwacji na tego typu atrakcję wydamy ok. 600 kn, a po sezonie lub przed ok. 500 kn.

 

Jeżeli szukamy atrakcji na najwyższym poziomie, chcemy zwiększyć poziom adrenaliny, a jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo, to flyboard jest dla nas. Zapewnimy sobie niezapomniane emocje, świetną rozrywkę i fantastyczne wspomnienia.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Jacht będzie naszym domem na czas żeglarskiego rejsu. Będziemy tu spać i spędzać dużo czasu. Dlatego też został on skonstruowany z myślą o komforcie załogi i wypoczynku w jak najlepszych warunkach. Możemy się na...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 3 grudnia 2017
Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 20 lutego 2018
Coraz więcej z nas decyduje się na urlop poza ścisłym sezonem wakacyjnym. Kierujemy się wygodą, większą elastycznością terminów w porach nieletnich, czy względami zawodowymi. Wielu przekonują także niezaprzeczalne...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
255Ofert rejsów
35 042Mil morskich w ofercie
19 666Połączeń lotniczych
613Atrakcji turystycznych
1 867Wolnych koi