rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Jaki zegarek sportowy wybrać na żagle?

Jaki zegarek sportowy wybrać na żagle?

Współczesny rynek żeglarski oferuje nam wiele niezwykle przydatnych i innowacyjnych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie profesjonalny rejs. Jednym z przydatnych narzędzi są dedykowane żegludze zegarki, które charakteryzuje niezwykła wytrzymałość oraz funkcjonalność.

 

Co wyróżnia zegarki żeglarskie?

Zegarki żeglarskie to modele o sportowym charakterze, które wyróżnia rozbudowana i praktyczna funkcjonalność. Wśród istotnych funkcji warto wymienić timer żeglarski, stoper oraz kompas. Cechą na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest również wodoszczelność, która powinna wynosić minimum 10 ATM, pozwalając dzięki temu na pływanie oraz nurkowanie bez akwalungu z zegarkiem na nadgarstku. Idealnym przykładem modelu żeglarskiego jest Masterati Trinarano Chronograph Limited Edition R8851132003, który wyposażono w wykonany z płótna żaglowego pasek oraz kopertę z komponentu Fiberglass, stosowanego do stworzenia kadłuba jachtu Trimarano Maserati.

     Rejsomat - zegarek model pierwszy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka żeglarskiego?

Szeroki asortyment dostępnych na rynku zegarków żeglarskich oraz mnogość cech, dzięki których możemy je w ten sposób skategoryzować sprawiają, że wybór odpowiedniego modelu możemy być naprawdę trudny. Poniższe zestawienie stanowi zbiór najlepszych, żeglarskich modeli dostępnych na rynku.

 

Zegarki dla żeglarzy - najciekawsze modele

Zwolennicy klasycznej stylistyki powinni zwrócić uwagę na model Nautica Andover Chronograph NAPADR004, który wyposażono w srebrną kopertę ze stali szlachetnej zawieszoną na bransolecie o podobnej stylistyce. Umieszczone na cyferblacie sub-tarcze chronografu pozwalają na dokonywanie bardziej zaawansowanych pomiarów czasu. Wypełnione warstwą luminescencyjną wskazówki oraz indeksy pozwalają na odczytanie aktualnych danych w każdych warunkach oświetleniowych., Całość przykryta została za pomocą odpornego na stłuczenia i zarysowania szkiełka mineralnego.

 Rejsomat - zegarek model drwa

Zegarki z GPS dla żeglarzy

Pozwalający na uzyskiwanie informacji na temat bieżącej lokalizacji moduł GPS to bardzo ważna funkcja podczas żeglugi. Jednym z przykładów modeli wyposażonych w tę jakże praktyczną funkcję jest Suunto 9 Baro White SS050021000. Poza łącznością GPS, zegarek wyposażono w funkcję prognozy pogody oraz kompas 3D. Jego kopertę oraz pasek wykonano z niekrępującego ruchów tworzywa sztucznego. Zastosowane szkiełko szafirowe, które posiada 9 na 10 punktów w oceniającej twardość materiału Skali Mohsa, zapewnia skuteczną ochronę przed każdym rodzajem zarysowań.

 Rejsomat - zegarek model trzy

Zegarki żeglarskie - jakie ceny?

Ceny zegarków przeznaczonych na żeglugę są bardzo zróżnicowane, co pozwala na dostosowanie naszych oczekiwań do możliwości finansowych, jakimi dysponujemy. Świetny przykład idealnego stosunku jakości do ceny stanowi model Yacht Racer TW2P73100 od kultowej, amerykańskiej marki Timex, który wyposażony został w funkcję Yacht Timer. Innym świetnym zegarkiem, który uczyni żeglowanie łatwiejszym i przyjemniejszym, jest model G-SHOCK G-7900-2ER. Zegarek wyposażono w szereg praktycznych funkcji, wśród których warto wymienić wskaźnik przypływów i odpływów.

 

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem Fabryka Zegarków.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Delfiny od lat urzekają ludzi na całym świecie. Nietypowe, inteligentne ssaki, przyjazne dla człowieka, są wykorzystywane w specjalnych terapiach i jako wytresowane zwierzęta zachwycają swoimi akrobacjami na pokazach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 9 lutego 2018
Włochy to kraj śródziemnomorskiego piękna, egzotycznych krajobrazów i słonecznej pogody, ale także fascynującej kultury. Każdy z rejonów gorącej Italii to świat interesujących tradycji, odmiennych warunków przyrodniczych...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 grudnia 2018
Wśród miejsc najlepszych do żeglowania z aparatem nie może zabraknąć pięknych Włoch. Jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych na mapie basenu Morza Śródziemnego zachwyca nie tylko swoim imponującym krajobrazem,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi