rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Subwing – podwodne latanie z deską

Subwing – podwodne latanie z deską

Nurkowanie i snorkowanie dla wielu może być już przeżytkiem lub zwyczajnie się znudzić. Chociaż trudno sobie wyobrazić, że głębinowe wyprawy mogą kiedykolwiek przejść do lamusa, to nowe rozwiązania techniczne i propozycje czołowych projektantów sprzętu do sportu wodnego mogą zadziwiać i zainteresować zwolenników wodnego szaleństwa. Naszą nową propozycją, która zachwyci niejednego pasjonatę morskiej aktywności jest subwing z powodzeniem uprawiany chociażby w Chorwacji

 

Subwing to nic innego jak podwodne pływanie z deską. Deska z dwoma ruchomymi skrzydłami jest zaczepiana specjalną linką do jachtu, motorówki czy do jakiejkolwiek łodzi z silnikiem. Na specjalnej desce umieszczone są uchwyty na nasze dłonie. Trzymając oba skrzydła w efektowny sposób pokonujemy podwodną trasę z prędkością doczepionej łodzi.

Jak informuje producent, prędkość ta nie powinna być zbyt duża, ponieważ nie jest to ani bezpieczne, ani przyjemne, gdy walczymy ze spadającym strojem kąpielowym. Nie powinniśmy też używać żadnego podwodnego sprzętu do nurkowania, gdyż ryzyko zaczepienie a rafę, skałę i inne elementy podwodnej scenerii jest bardzo duże.

Subwing może być więc całkiem intensywnym sportem. Musimy się oprzeć na pojemności naszych płuc i starać się wytrzymać pod wodą na wstrzymanym oddechu. Czy to jednak odbiera nam przyjemność z tej rozrywki? W żadnym wypadku. W każdej chwili można na chwilę się wynurzyć i zaczerpnąć powietrza lub zwyczajnie pływać blisko powierzchni wody.

Deska jest bardzo zwrotna i skłonna do wszelkich naszych manewrów. Nie będziemy mieć trudności z poruszaniem się na boki, wystarczy przechylić lekko tułów. Tak samo z zanurzaniem się na większe głębokości i wynurzaniem, możemy lekko pochylić deskę do przodu, lub do góry, a osiągniemy zamierzony efekt.

Subwing nie bez przyczyny nazywany jest podwodnym lataniem, ponieważ swoboda naszych ruchów praktycznie nas nie ogranicza i płynnie możemy wykonywać niewielkie akrobacje, zmieniać zanurzenie, a nawet kręcić korkociągi i piruety. Z osiąganiem dużych głębokości powinniśmy jednak uważać, gdyż gwałtowna zmiana ciśnienia może być dla nas szkodliwa i niebezpieczna.

Przy większych prędkościach subwing staje się sportem ekstremalnym. Opór wody jest wtedy naprawdę duży i wymaga niemałej kondycji. Należy mieć na uwadze, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z łodzią i pod wodą jesteśmy zdani na siebie i własne umiejętności.

Dla początkujących subwing może być świetną atrakcją i rozrywką. Mniejsza i umiarkowana prędkość zapewni prawdziwą przyjemność i możliwość podziwiania podwodnych okazów. Niezaawansowani z łatwością powinni byś w stanie wykonywać proste manewry. Dobrą propozycją jest zakupienie dodatkowego sprzętu w postaci kamerki podwodnej i umieszczenie jej na desce. Filmy z takich wodnych wypraw mogą być fantastyczną pamiątką i świetnym widowiskiem dla oglądających.

 

Subwing daje nam fantastyczną rozrywkę i możliwość szalonej eskapady po podwodnym świecie. Z deską pod wodą czujemy przede wszystkim wolność, adrenalinę i niezapomniane emocje. Podczas naszych żeglarskich rejsów można spokojnie zabrać sprzęt do subwingu lub go wynająć i cieszyć się wspaniałą, wodną atrakcją.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Hydrospeed to forma ekstremalnego sportu wodnego. Dyscyplina ta została zapoczątkowana we Francji i to tam cieszy się największą popularnością. Hydrospeed polega na spływie rwącą rzeką. Uczestnicy spływu znajdują...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Seszele to wyspiarskie państwo egzotycznej Afryki, którego zniewalające krajobrazy i ciepły klimat zapewni turystom niezapomniane wakacje. Jeżeli poważnie myślimy o żeglarskim rejsie po malowniczych seszelskich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
80Ofert rejsów
10 994Mil morskich w ofercie
6 170Połączeń lotniczych
613Atrakcji turystycznych
586Wolnych koi