rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Subwing – podwodne latanie z deską

Subwing – podwodne latanie z deską

Nurkowanie i snorkowanie dla wielu może być już przeżytkiem lub zwyczajnie się znudzić. Chociaż trudno sobie wyobrazić, że głębinowe wyprawy mogą kiedykolwiek przejść do lamusa, to nowe rozwiązania techniczne i propozycje czołowych projektantów sprzętu do sportu wodnego mogą zadziwiać i zainteresować zwolenników wodnego szaleństwa. Naszą nową propozycją, która zachwyci niejednego pasjonatę morskiej aktywności jest subwing z powodzeniem uprawiany chociażby w Chorwacji

 

Subwing to nic innego jak podwodne pływanie z deską. Deska z dwoma ruchomymi skrzydłami jest zaczepiana specjalną linką do jachtu, motorówki czy do jakiejkolwiek łodzi z silnikiem. Na specjalnej desce umieszczone są uchwyty na nasze dłonie. Trzymając oba skrzydła w efektowny sposób pokonujemy podwodną trasę z prędkością doczepionej łodzi.

Jak informuje producent, prędkość ta nie powinna być zbyt duża, ponieważ nie jest to ani bezpieczne, ani przyjemne, gdy walczymy ze spadającym strojem kąpielowym. Nie powinniśmy też używać żadnego podwodnego sprzętu do nurkowania, gdyż ryzyko zaczepienie a rafę, skałę i inne elementy podwodnej scenerii jest bardzo duże.

Subwing może być więc całkiem intensywnym sportem. Musimy się oprzeć na pojemności naszych płuc i starać się wytrzymać pod wodą na wstrzymanym oddechu. Czy to jednak odbiera nam przyjemność z tej rozrywki? W żadnym wypadku. W każdej chwili można na chwilę się wynurzyć i zaczerpnąć powietrza lub zwyczajnie pływać blisko powierzchni wody.

Deska jest bardzo zwrotna i skłonna do wszelkich naszych manewrów. Nie będziemy mieć trudności z poruszaniem się na boki, wystarczy przechylić lekko tułów. Tak samo z zanurzaniem się na większe głębokości i wynurzaniem, możemy lekko pochylić deskę do przodu, lub do góry, a osiągniemy zamierzony efekt.

Subwing nie bez przyczyny nazywany jest podwodnym lataniem, ponieważ swoboda naszych ruchów praktycznie nas nie ogranicza i płynnie możemy wykonywać niewielkie akrobacje, zmieniać zanurzenie, a nawet kręcić korkociągi i piruety. Z osiąganiem dużych głębokości powinniśmy jednak uważać, gdyż gwałtowna zmiana ciśnienia może być dla nas szkodliwa i niebezpieczna.

Przy większych prędkościach subwing staje się sportem ekstremalnym. Opór wody jest wtedy naprawdę duży i wymaga niemałej kondycji. Należy mieć na uwadze, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z łodzią i pod wodą jesteśmy zdani na siebie i własne umiejętności.

Dla początkujących subwing może być świetną atrakcją i rozrywką. Mniejsza i umiarkowana prędkość zapewni prawdziwą przyjemność i możliwość podziwiania podwodnych okazów. Niezaawansowani z łatwością powinni byś w stanie wykonywać proste manewry. Dobrą propozycją jest zakupienie dodatkowego sprzętu w postaci kamerki podwodnej i umieszczenie jej na desce. Filmy z takich wodnych wypraw mogą być fantastyczną pamiątką i świetnym widowiskiem dla oglądających.

 

Subwing daje nam fantastyczną rozrywkę i możliwość szalonej eskapady po podwodnym świecie. Z deską pod wodą czujemy przede wszystkim wolność, adrenalinę i niezapomniane emocje. Podczas naszych żeglarskich rejsów można spokojnie zabrać sprzęt do subwingu lub go wynająć i cieszyć się wspaniałą, wodną atrakcją.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
środa, 15 listopada 2017
Jednym z największych atutów Chorwacji jest jej długa, sięgająca czasów antycznych, historia. W niemal każdym zakątku pięknych, chorwackich miast kryje się zabytek lub urokliwy element architektoniczny. Tego typu...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 7 stycznia 2018
Kuchnia marokańska to oryginalne połączenie smaków i mnóstwo aromatycznych przypraw z różnych zakątków świata. Marokański świat kulinariów czerpie z innych kuchni całymi garściami wypracowując w ten sposób własne,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 24 listopada 2018
Planujesz żeglarską wyprawę po Hiszpanii i chcesz się później pochwalić zdjęciami? Najlepszym sposobem będzie Instagram, który swoim użytkownikom umożliwia dzielenie się ze światem fotografiami z naszego życia....

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi