rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Głębinowe wyprawy na Seszelach, czyli o nurkowaniu

Głębinowe wyprawy na Seszelach, czyli o nurkowaniu

Seszele to nie tylko piękne wyspy i egzotyczne plaże, ale też urzekający podwodny świat Morza Indyjskiego. Bogactwo morskiej fauny i flory tego rejonu zmusza wręcz do zbadania i zobaczenia. Kolorowe rafy, rzadkie gatunki zwierząt oraz przejrzysta i ciepła woda zachęcają wszystkich wielbicieli głębinowych wypraw oraz miłośników snorkowania. Czekają tu na nas również stare wraki i zabytkowe przedmioty, które zdążyły już wpisać się w podwodny krajobraz i obrosnąć morską roślinnością.

 

Woda Morza Indyjskiego na Seszelach jest zawsze ciepła i zapewnia piękne, niemal nieograniczone widoki. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się rejsy jachtem czy katamaranem połączone z wyprawami nurkowymi Każda pora roku przynosi jednak nieco odmienne uwarunkowania atmosferyczne.

W związku z tym warto zapoznać się z charakterystyką każdego miesiąca, aby jak najlepiej zaplanować swój żeglarski rejs i zapewnić sobie maksymalne podwodne doznania.

Najlepszym czasem na żeglowanie połączone z nurkowaniem są miesiące od kwietnia do maja i od października do listopada. Woda osiąga wtedy temperaturę ok. 29˚C, a widoczność wynosi nawet do 30 m.

Podobne warunki zapewni nam grudzień i styczeń, ale musimy się nastawić na trochę większy, chociaż nadal umiarkowany wiatr i spowodowaną nim mniejszą widoczność. Silniejsze wiatry panują od maja do września. Zwiększa się wtedy ruch wody, temperatura spada do 25˚C.

Powinniśmy zaopatrzyć się też w kombinezon o grubości przynajmniej 4 mm. Przeważnie nurkowanie ma tu charakter rekreacyjny, ale można oczywiście zanurkować na głębokość 30 m. Należy przygotować się wtedy na ściany, większe drop-offy i termokliny i tym samym zabezpieczyć się grubszą pianką.

Połączenie żeglowania z nurkowaniem na Seszelach jest doskonałą opcją wakacyjną, ponieważ możemy co chwilę zmieniać docelowe miejsce do podwodnych wypraw i tym samym zbadać obszary różniące się od siebie warunkami krajobrazowymi. Katamaranem podpłyniemy bliżej pięknych zatok, a tym samym posnorkujemy na przejrzystych płyciznach i dotrzemy do wspaniałych i znanych plaż.

Podczas głębinowego pływania będziemy mieć okazją zobaczyć rafy koralowe starsze niż siedem tysięcy lat. Być może natkniemy się żółwie, a nawet rekina wielorybiego. Dla osób lubiących wyzwania i trochę adrenaliny warto wybrać się na wyprawę z rekinami. Możemy stopniować sobie poziom trudności.

Na tych bardziej doświadczonych czekają tzw. Wyspy Zewnętrzne. Należy jednak mieć tu na uwadze ich bliską odległość od pasa cyklonu, co może wpłynąć na utrudnienie warunków w czasie od maja do września. Pasjonatom snorkowania i mniej doświadczonym szczególnie polecane są Wyspy Wewnętrzne.

Na rejs żeglarsko-nurkowy może wybrać się cała rodzina z dziećmi. Wody są tu na tyle bezpieczne, że z powodzeniem mogą w nich pływać najmłodsi pod obserwacją dorosłych. Głębinowa wyprawa po miejscach stworzonych do nurkowania będzie dla nich wspaniałą i niezapomnianą atrakcją.

 

Seszele to nie tylko idealny rejon do wakacyjnego żeglowania, ale też do podwodnego zwiedzania. Morski świat kryje nie mniej bogactw, niż malownicze krajobrazy i kultura wyspiarskiego państwa. Świetnie poczują się tutaj zarówno doświadczeni nurkowie z zaawansowanym sprzętem, jak i miłośnicy snorkelingu i początkujący.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Seszele to raj dla miłośników słońca, egzotycznego wypoczynku, podziwiania dzikiej przyrody, żeglowania i wędkowania. Ocean Indyjski daje nam tu duże pole do popisu. Ryb jest mnóstwo, a wiele z nich to ogromne,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Wenecja to wspaniała kolebka włoskiej kultury, ale ogromny wkład w jej rozwój mieli także mieszkający tu od wieków Żydzi. Ich historia w tym mieście była długa i trudna. Nie ulega wątpliwości, że obecnie znajdujące...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 24 listopada 2018
Planujesz żeglarską wyprawę po Hiszpanii i chcesz się później pochwalić zdjęciami? Najlepszym sposobem będzie Instagram, który swoim użytkownikom umożliwia dzielenie się ze światem fotografiami z naszego życia....

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
36Ofert rejsów
4 947Mil morskich w ofercie
2 776Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
264Wolnych koi