rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Głębinowe wyprawy na Seszelach, czyli o nurkowaniu

Głębinowe wyprawy na Seszelach, czyli o nurkowaniu

Seszele to nie tylko piękne wyspy i egzotyczne plaże, ale też urzekający podwodny świat Morza Indyjskiego. Bogactwo morskiej fauny i flory tego rejonu zmusza wręcz do zbadania i zobaczenia. Kolorowe rafy, rzadkie gatunki zwierząt oraz przejrzysta i ciepła woda zachęcają wszystkich wielbicieli głębinowych wypraw oraz miłośników snorkowania. Czekają tu na nas również stare wraki i zabytkowe przedmioty, które zdążyły już wpisać się w podwodny krajobraz i obrosnąć morską roślinnością.

 

Woda Morza Indyjskiego na Seszelach jest zawsze ciepła i zapewnia piękne, niemal nieograniczone widoki. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się rejsy jachtem czy katamaranem połączone z wyprawami nurkowymi Każda pora roku przynosi jednak nieco odmienne uwarunkowania atmosferyczne.

W związku z tym warto zapoznać się z charakterystyką każdego miesiąca, aby jak najlepiej zaplanować swój żeglarski rejs i zapewnić sobie maksymalne podwodne doznania.

Najlepszym czasem na żeglowanie połączone z nurkowaniem są miesiące od kwietnia do maja i od października do listopada. Woda osiąga wtedy temperaturę ok. 29˚C, a widoczność wynosi nawet do 30 m.

Podobne warunki zapewni nam grudzień i styczeń, ale musimy się nastawić na trochę większy, chociaż nadal umiarkowany wiatr i spowodowaną nim mniejszą widoczność. Silniejsze wiatry panują od maja do września. Zwiększa się wtedy ruch wody, temperatura spada do 25˚C.

Powinniśmy zaopatrzyć się też w kombinezon o grubości przynajmniej 4 mm. Przeważnie nurkowanie ma tu charakter rekreacyjny, ale można oczywiście zanurkować na głębokość 30 m. Należy przygotować się wtedy na ściany, większe drop-offy i termokliny i tym samym zabezpieczyć się grubszą pianką.

Połączenie żeglowania z nurkowaniem na Seszelach jest doskonałą opcją wakacyjną, ponieważ możemy co chwilę zmieniać docelowe miejsce do podwodnych wypraw i tym samym zbadać obszary różniące się od siebie warunkami krajobrazowymi. Katamaranem podpłyniemy bliżej pięknych zatok, a tym samym posnorkujemy na przejrzystych płyciznach i dotrzemy do wspaniałych i znanych plaż.

Podczas głębinowego pływania będziemy mieć okazją zobaczyć rafy koralowe starsze niż siedem tysięcy lat. Być może natkniemy się żółwie, a nawet rekina wielorybiego. Dla osób lubiących wyzwania i trochę adrenaliny warto wybrać się na wyprawę z rekinami. Możemy stopniować sobie poziom trudności.

Na tych bardziej doświadczonych czekają tzw. Wyspy Zewnętrzne. Należy jednak mieć tu na uwadze ich bliską odległość od pasa cyklonu, co może wpłynąć na utrudnienie warunków w czasie od maja do września. Pasjonatom snorkowania i mniej doświadczonym szczególnie polecane są Wyspy Wewnętrzne.

Na rejs żeglarsko-nurkowy może wybrać się cała rodzina z dziećmi. Wody są tu na tyle bezpieczne, że z powodzeniem mogą w nich pływać najmłodsi pod obserwacją dorosłych. Głębinowa wyprawa po miejscach stworzonych do nurkowania będzie dla nich wspaniałą i niezapomnianą atrakcją.

 

Seszele to nie tylko idealny rejon do wakacyjnego żeglowania, ale też do podwodnego zwiedzania. Morski świat kryje nie mniej bogactw, niż malownicze krajobrazy i kultura wyspiarskiego państwa. Świetnie poczują się tutaj zarówno doświadczeni nurkowie z zaawansowanym sprzętem, jak i miłośnicy snorkelingu i początkujący.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Doskonałym urozmaiceniem żeglarskiego rejsu po wodach Chorwacji jest wędkowanie. Morze Adriatyckie jest bogate we wspaniałe okazy ryb. Nie musimy wcale inwestować w drogi sprzęt i mieć duże doświadczenie, aby spróbować...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 17 marca 2018
Wakacje to dziś nie tylko wypoczywanie, zwiedzanie i podziwianie widoków. Coraz więcej z nas oczekuje od swoich podróży więcej, a odwiedzanie kolejnych krajów to przede wszystkim okazja do poznania kultury odmiennych...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 7 sierpnia 2018
Stosunkowo często w myśleniu o żeglarstwie dominuje przekonanie, że w morski rejs np. po Chorwacji, Karaibach, czy Wyspach Kanaryjskich można wyruszyć tylko po uprzednim zdobyciu odpowiedniego doświadczenia. Nierzadko...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
98Ofert rejsów
13 467Mil morskich w ofercie
7 558Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
717Wolnych koi