rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Gran Canaria – egzotyczny raj

Gran Canaria – egzotyczny raj

Gran Canaria to jedna z najsłynniejszych wysp hiszpańskich. Należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i nieprzerwanie od wielu lat zachwyca swym urokiem i pięknem przybywających tu turystów. O Gran Canarii często mówi się, że to kontynent w pigułce. Malowniczość naturalnego krajobrazu wyspy, zniewalające widoki i doskonała infrastruktura turystyczna sprawiają, że Gran Canaria to jedna z najlepszych, wakacyjnych destynacji.

  1. Kilometry plaż

Gran Canaria przyciąga tych, którzy są spragnieni wakacyjnego wypoczynku. A najlepiej odpoczywa się właśnie na plaży. Uroki plażowania doceni niemal każdy turysta, a na słonecznej wyspie, tego rodzaju atrakcja zapewniona jest wręcz w nadmiarze. Gran Canaria wyróżnia się aż 60 kilometrami piaszczystego wybrzeża. Idealne miejsca znajdą tu zarówno osoby poszukujące dobrej infrastruktury, jak i takie, które cenią sobie przede wszystkim ustronny relaks z dala od tłumów. Szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi będą San Augustin, czy Amadores. Turyści, którzy preferuję ciszę i spokój, powinni udać się w stronę północnej części wyspy.

 

  1. Klimat i warunki naturalne

Gran Canaria to wyspa niezwykła nie tylko z punktu widzenia samych turystów. Bogactwo jej fauny i flory oraz rozwijających się tutaj mikroklimatów sprawiło, że wyjątkowość naturalnego kształtu Gran Canarii została dostrzeżona nawet przez UNESCO. Wspaniałe walory przyrodnicze, endemiczne gatunki roślin, niespotykane formacje skalne i wulkaniczne pozostałości – tak w skrócie można określić różnorodność naturalnego świata wyspy.

  1. Aktywny wypoczynek

Hiszpańska wyspa zapewni swoim odwiedzającym nie tylko relaksujący wypoczynek na plaży. Czekają nas również wspaniałe, wysokie góry, liczne trasy rowerowe i spacerowe, miejsca idealne do trekkingu oraz atrakcje w postaci sportów mniej lub bardziej ekstremalnych. Gran Canaria kojarzy się z intensywną aktywnością fizyczną, ponieważ posiada doskonałe warunki do jej uprawiania. Szlaki górskie prowadzące do najwyższych górskich partii czekają na to, aby je zdobyć, a zawsze idealna pogoda w połączeniu z ciepłym oceanem zapewni mnóstwo rozrywek amatorom sportów wodnych.

 

  1. Zwiedzanie

Wyspy Kanaryjskie to długie, piaszczyste plaże i zniewalające widoki, ale też wspaniałe, kurortowe i portowe miasta, które przyciągają swoimi malowniczymi starówkami, zabytkami i prawdziwą, kulturową mieszanką, która zachwyci każdego odwiedzającego. Warto udać się Agaete stanowiącego połączenie historycznych obiektów i zabudowań z pięknymi ogrodami botanicznymi i parkami, jak chociażby Huerto de las Flores, czy Park Przyrodniczy Tamadaba. Zwiedzający z pewnością zainteresują się również Puerto de las Nieves z Kapliczką z Tryptykiem Matki Boskiej Śnieżnej. Wspaniałą Bazylikę Matki Boskiej Sosnowej znajdziemy w Terorze, który zachwyci nas również architekturą centralnego placu i częścią starówki zwaną Alameda. Oczywistym wyborem będzie także wycieczka po Veguecie, czyli Starym Mieście stolicy wyspy –Las Palmas. W miasteczkach Gran Canarii czekają nas również miejsca z wyjątkowymi pamiątkami i świetnymi lokalami oferującymi lokalne specjały.

Gran Canaria to idealny punkt trasy żeglarskiego rejsu po Wyspach Kanaryjskich. Sława wyspy nie jest przypadkowa, ponieważ Gran Canaria to miejsce zniewalających widoków, długich plaż, pięknej i bujnej przyrody oraz urokliwych starówek portowych miast.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Język chorwacki nie przysparza Polakom wielu trudności i jest stosunkowo prosty w opanowaniu na podstawowym poziomie. Już kilka wyuczonych wyrazów i zwrotów powinno pozwolić nam na komunikację, a nawet krótką rozmowę....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Budowa katamaranu i jego specyfikacja techniczna sprawia, że jest on bardziej zwrotny i łatwiejszy w sterowaniu oraz obsłudze. Wielu żeglarzy oraz przyszłych osób planujących żeglarski rejs np. w Chorwacji, zadaje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 21 sierpnia 2018
Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów. Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi