rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Skutery wodne

Skutery wodne to chyba jedna z bardziej znanych przez szerokie grono turystów atrakcji, która skutecznie uprzyjemni żeglarski rejs. Każdy z nas widział skutery mknące z niesamowitą szybkością po morskich wodach. Ten rodzaj rozrywki jest bardzo popularny i nie powinno to dziwić z uwagi na fakt, iż ekscytująca przejażdżka dostarcza niesamowitych emocji i sprawia, że możemy poczuć prawdziwy wiatr we włosach w połączeniu ze zniewalającą prędkością.

 

Chociaż skutery wodne to znane i popularne środki morskiego transportu, wciąż wiele osób poprzestaje jedynie na podziwianiu tych szalejących na wodzie motorówek. Jest to o tyle niezrozumiałe, że skutery wodne to nie tylko zastrzyk adrenaliny, ale też świetna zabawa i okazja do podziwiania pięknych widoków z niesamowitej perspektywy.

Wszystko dzieje się szybko, ale nie na tyle, by nie zauważyć rozpryskującej wody, mijanych w oddali plaż, malowniczych zatok czy wysp. Firmy oferujące wypożyczenie skuterów wraz z wynajęciem sternika zawsze oferują najlepsze trasy z pięknymi widokami. Na motorówce można też wtedy dotrzeć w niedostępne miejsca dla osób pozostających na lądzie.

Wypożyczalne skuterów posiadają także opcję wynajęcia samego sprzętu, jeżeli tylko jesteśmy w stanie potwierdzić nasze uprawnienia i patenty. Doskonałą możliwością na przeżycie niesamowitych wrażeń w grupie jest wynajęcie motorówek wieloosobowych, których pasażerami mogą być nawet dzieci. Należy jednak pamiętać, że najmłodsi objęci są pewnymi restrykcjami. Najczęściej na skuterze może znajdować się dziecko powyżej 120 cm wzrostu pod opieką dorosłego. Ta kwestia jest zależna od regulaminu danej wypożyczalni, z którym powinniśmy się zawsze dokładnie zapoznać.

Osoby, które mają już za sobą doświadczenie w postaci kierowania skuterem wodnym i dysponują odpowiednim potwierdzeniem tego stanu rzeczy, z powodzeniem odnajdą miejsca, w których dokonają wynajmu motorówki.

Chorwacka Dalmacja ma doskonałe warunki naturalne do uprawiania tego sportu i rekreacyjnego pokonywania wodnych tras na skuterach. Nie chodzi tu tylko o piękne krajobrazy, mnogość wysp i plaż, ale przede wszystkim o spokojne, ciepłe Morze Adriatyckie. Kraj ten słynie z szerokiego wspierania sportów wodnych będących pewnym działem usług turystycznych.

Niemal każda miejscowość i wyspiarska osada posiada wypożyczalnię sportowego sprzętu. Skutery wodne znajdują się tutaj na pierwszym miejscu jako tradycyjna dyscyplina ruchowo-rekreacyjna. Spragnieni szybkości i prawdziwego oderwania się od monotonni, powinni skorzystać ze skuterów wodnych właśnie w Chorwacji Tutaj też można szybko nauczyć się obsługi motorówki.

Skutery mają jeszcze jedną ważną zaletę, są bardzo bezpieczne. Współczesne jednostki pływające to już zaawansowane technicznie środki transportu. Podstawą jest jednak wyobraźnia kierującego i jego umiejętności.

Pamiętajmy więc o podstawowych zasadach dotyczących prowadzenia środków motorowodnych, czyli m.in. o ich ograniczonej zwrotności, niemożności nagłego zahamowania czy założeniu kamizelki asekuracyjnej i wchodzeniu na skuter z wody zawsze od strony rufy. Przed zawodowaniem zawsze pamiętajmy o tym, że pracownik wypożyczalni powinien udzielić nam wszelkich niezbędnych informacji.

 

Skutery wodne to bardzo tradycyjna, ale wciąż świetna atrakcja podczas wakacji na morzu. Przed każdą morską trasą na motorówce pamiętajmy o wodoodpornym aparacie, ponieważ uwiecznienie wspaniałych chwil spędzonych na skuterze wodnym będzie wspaniałą pamiątką.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Marina Zadar znajduje się w samym centrum liczącego ponad trzy tysiące lat miasta. Jej położenie jest bardzo dogodne nie tylko dlatego, że obiekt usytuowany jest w środkowej części Zadaru, ale również z powodu tego,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 4 sierpnia 2017
Żeglarskie rejsy po Chorwacji, Czarnogórze, Karaibach czy jakimkolwiek innym rejonie świata to coś więcej niż żeglarska wyprawa. Jeżeli ktokolwiek myśli, że podczas rejsu będziemy tylko trzymać wachty, trymować...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 2 grudnia 2017
Barbados tylko pozornie jest typowo karaibską, rajską wyspą. Oczywiście nie brakuje tu długich, białych plaż idealnych do wypoczynku, palm i tropikalnego klimatu. Jednak nie są to jedyne cechy wyspy. Spotkamy tutaj...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
98Ofert rejsów
13 467Mil morskich w ofercie
7 558Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
717Wolnych koi