rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Lanzarote – wyspa naturalnego piękna

Lanzarote – wyspa naturalnego piękna

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się wyjątkowa wyspa, na której nie zobaczymy kurortowych miejscowości, kompleksów wypoczynkowych, ani rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Czekają nas tam za to doskonałe warunki krajobrazowe, miejsca nieskażone cywilizacją i obiekty będące wynikiem prac wspaniałego artysty - Césara Manrique.

  1. Zniewalające, przyrodnicze scenerie

Lanzarote tworzy niespotykany krajobraz, który wyglądem przypomina… Marsa. Wulkaniczne erupcje spowodowały, że większa część wyspy pokryta jest zastygłą lawą. Na całym jej terenie znajduje się około 300 wulkanicznych stożków. Wybrzeże jest klifowe lub kamieniste, a plaże nierzadko pokryte są ciemnym piaskiem wulkanicznego pochodzenia. Na całej Lanzarote można odnaleźć mnóstwo fantazyjnych formacji skalnych, a cały jej teren jest chroniony przez UNESCO i tworzy Rezerwat Biosfery. Obowiązkową atrakcją wśród turystów jest wycieczka po Parku Narodowym Timanfaya – niezapomniane widoki zapewnione!

 

  1. Artystyczne wizje Césara Manrique

Wyspa Lanzarote nieodłącznie powinna kojarzyć się z nazwiskiem Manrique. Znany na całym świecie artysta i architekt w znacznym stopniu przyczynił się do obecnego wyglądu wyspy. To on postulował uczynienie z Lanzarote miejsca, w którym turystyka i miejskie zabudowania współgrają z naturalnym krajobrazem, a przyroda nie doznaje przy tym żadnego uszczerbku. Dzięki niemu nie znajdziemy tu obszernych kompleksów hotelowych, a obiekty wypoczynkowe nie osiągają większej wysokości niż dwa piętra. Jednolita jest również architektura zabudowań miejskich, które pokrywane są białą farbą, a ich okiennice zielonym lub niebieskim kolorem.

  1. Nietypowe atrakcje

Również za sprawą m.in. Césara Manrique na Lanzarote odnajdziemy oryginalne, nigdzie niespotykane atrakcje. Szczególnie warta zobaczenia jest Jameos del Agua, czyli połączone groty, które obecnie są popularnym miejscem koncertów. Tutaj też mieści się naturalne jezioro, w którym występują ślepe kraby albinosy. Dziełem Manrique pozostaje również Ogród Kaktusów, czyli przypominający amfiteatr rezerwat przyrodniczy poświęcony uwielbianemu przez artystę gatunkowi roślin.

  1. Oryginalne przysmaki miejscowej kuchni

Specyficzna budowa geologiczna wyspy i jej nietypowe uwarunkowania zaowocowały interesującymi rozwiązaniami kulinarnymi, które nie tylko zachwycają niespotykanym smakiem i aromatem, ale stanowią świetną atrakcję dla turystów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają kulinarne wojaże. Prawdopodobnie w niewielu miejscach na świecie skosztujemy steka przyrządzonego na gorącym, wulkanicznym powietrzu, ani najprawdziwszego, wulkanicznego wina, którego owoce zostały wychodowane na polach lawy – takie specjały tylko na Lanzarote.

 

  1. Wypoczynek na wulkanicznej wyspie

Tak jak wszystko na Lanzarote, również wypoczynek ma tu w sobie coś oryginalnego. Już sam fakt wyjątkowej, kosmicznej scenerii sprawia, że poczujemy się tutaj nietypowo. Należy jeszcze dodać, że miejscowe plaże często pokryte są ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Warto też zaznaczyć, że Lanzarote wciąż kojarzy się z ustronnym, spokojnym relaksem, z dala od tłumów, chociaż turyści przybywają tu w coraz większym natężeniu. Atrakcje dla siebie powinni odnaleźć również zwolennicy aktywnego wypoczynku, dla nich przygotowano wspaniałe, trekkingowe trasy z niezapomnianymi widokami na malowniczą wyspę.

Lanzarote to kraina naturalnego piękna, która wciąż skutecznie chroni się przed napływem nadmiernej ilości turystów i niszczeniem środowiska przez obszerne kompleksy wypoczynkowe. Ogromną pracę władz wyspy nad utrzymaniem przyrodniczych walorów Lanzarote, doceniły UNESCO i organizacje ochrony natury. Jeżeli w natłoku atrakcyjnych ofert hoteli w zatłoczonych, kurortowych miastach poszukujesz wyjątkowego miejsca żyjącego w zgodzie z naturą, to Lanzarote będzie idealnym punktem twojego żeglarskiego rejsu po Hiszpanii.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja to idealne miejsce na spędzanie wakacji nie tylko dlatego, że zapewnia piękne widoki i wypoczynek w komfortowych warunkach, ale także dzięki swojej bogatej kulturze i oryginalnej kuchni. Bogactwo chorwackich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Wodne miasto, miejsce zakochanych, najpiękniejsze miasto świata – tak jest nazywana Wenecja. Mimo upływu lat i coraz trudniejszych warunków, z jakimi muszą stykać się jej mieszkańcy, pozostaje jednym z najbardziej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 23 marca 2018
Pisanie o Teneryfie może dla niektórych mijać się z celem, bo co można jeszcze powiedzieć o jednej z najpopularniejszych wysp hiszpańskich? Tym bardziej, że jest to miejsce uważane za ulubiony cel podróży Polaków,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
96Ofert rejsów
13 192Mil morskich w ofercie
7 404Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
703Wolnych koi