rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Lanzarote – wyspa naturalnego piękna

Lanzarote – wyspa naturalnego piękna

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się wyjątkowa wyspa, na której nie zobaczymy kurortowych miejscowości, kompleksów wypoczynkowych, ani rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Czekają nas tam za to doskonałe warunki krajobrazowe, miejsca nieskażone cywilizacją i obiekty będące wynikiem prac wspaniałego artysty - Césara Manrique.

  1. Zniewalające, przyrodnicze scenerie

Lanzarote tworzy niespotykany krajobraz, który wyglądem przypomina… Marsa. Wulkaniczne erupcje spowodowały, że większa część wyspy pokryta jest zastygłą lawą. Na całym jej terenie znajduje się około 300 wulkanicznych stożków. Wybrzeże jest klifowe lub kamieniste, a plaże nierzadko pokryte są ciemnym piaskiem wulkanicznego pochodzenia. Na całej Lanzarote można odnaleźć mnóstwo fantazyjnych formacji skalnych, a cały jej teren jest chroniony przez UNESCO i tworzy Rezerwat Biosfery. Obowiązkową atrakcją wśród turystów jest wycieczka po Parku Narodowym Timanfaya – niezapomniane widoki zapewnione!

 

  1. Artystyczne wizje Césara Manrique

Wyspa Lanzarote nieodłącznie powinna kojarzyć się z nazwiskiem Manrique. Znany na całym świecie artysta i architekt w znacznym stopniu przyczynił się do obecnego wyglądu wyspy. To on postulował uczynienie z Lanzarote miejsca, w którym turystyka i miejskie zabudowania współgrają z naturalnym krajobrazem, a przyroda nie doznaje przy tym żadnego uszczerbku. Dzięki niemu nie znajdziemy tu obszernych kompleksów hotelowych, a obiekty wypoczynkowe nie osiągają większej wysokości niż dwa piętra. Jednolita jest również architektura zabudowań miejskich, które pokrywane są białą farbą, a ich okiennice zielonym lub niebieskim kolorem.

  1. Nietypowe atrakcje

Również za sprawą m.in. Césara Manrique na Lanzarote odnajdziemy oryginalne, nigdzie niespotykane atrakcje. Szczególnie warta zobaczenia jest Jameos del Agua, czyli połączone groty, które obecnie są popularnym miejscem koncertów. Tutaj też mieści się naturalne jezioro, w którym występują ślepe kraby albinosy. Dziełem Manrique pozostaje również Ogród Kaktusów, czyli przypominający amfiteatr rezerwat przyrodniczy poświęcony uwielbianemu przez artystę gatunkowi roślin.

  1. Oryginalne przysmaki miejscowej kuchni

Specyficzna budowa geologiczna wyspy i jej nietypowe uwarunkowania zaowocowały interesującymi rozwiązaniami kulinarnymi, które nie tylko zachwycają niespotykanym smakiem i aromatem, ale stanowią świetną atrakcję dla turystów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają kulinarne wojaże. Prawdopodobnie w niewielu miejscach na świecie skosztujemy steka przyrządzonego na gorącym, wulkanicznym powietrzu, ani najprawdziwszego, wulkanicznego wina, którego owoce zostały wychodowane na polach lawy – takie specjały tylko na Lanzarote.

 

  1. Wypoczynek na wulkanicznej wyspie

Tak jak wszystko na Lanzarote, również wypoczynek ma tu w sobie coś oryginalnego. Już sam fakt wyjątkowej, kosmicznej scenerii sprawia, że poczujemy się tutaj nietypowo. Należy jeszcze dodać, że miejscowe plaże często pokryte są ciemnym, wulkanicznym piaskiem. Warto też zaznaczyć, że Lanzarote wciąż kojarzy się z ustronnym, spokojnym relaksem, z dala od tłumów, chociaż turyści przybywają tu w coraz większym natężeniu. Atrakcje dla siebie powinni odnaleźć również zwolennicy aktywnego wypoczynku, dla nich przygotowano wspaniałe, trekkingowe trasy z niezapomnianymi widokami na malowniczą wyspę.

Lanzarote to kraina naturalnego piękna, która wciąż skutecznie chroni się przed napływem nadmiernej ilości turystów i niszczeniem środowiska przez obszerne kompleksy wypoczynkowe. Ogromną pracę władz wyspy nad utrzymaniem przyrodniczych walorów Lanzarote, doceniły UNESCO i organizacje ochrony natury. Jeżeli w natłoku atrakcyjnych ofert hoteli w zatłoczonych, kurortowych miastach poszukujesz wyjątkowego miejsca żyjącego w zgodzie z naturą, to Lanzarote będzie idealnym punktem twojego żeglarskiego rejsu po Hiszpanii.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
W przepięknym rejonie chorwackiej Dalmacji mieści się jedna z najlepiej wyposażonych i utrzymanych marin. Przystań Baotić znajduje się między miastem Split i Rogoznica. Ze Splitu musimy pokonać tutaj 28 km. W ofercie...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
W dzisiejszych czasach wciąż poszukujemy czegoś więcej. Wakacje spędzone w kurorcie czy w jednym mieście już nie fascynują i powoli stają się banalnym wyborem. Pewną odskocznią są jednodniowe lub kilkugodzinne atrakcje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 2 grudnia 2017
Barbados tylko pozornie jest typowo karaibską, rajską wyspą. Oczywiście nie brakuje tu długich, białych plaż idealnych do wypoczynku, palm i tropikalnego klimatu. Jednak nie są to jedyne cechy wyspy. Spotkamy tutaj...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
253Ofert rejsów
34 767Mil morskich w ofercie
19 511Połączeń lotniczych
614Atrakcji turystycznych
1 852Wolnych koi