rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Marina Zadar

Marina Zadar znajduje się w samym centrum liczącego ponad trzy tysiące lat miasta. Jej położenie jest bardzo dogodne nie tylko dlatego, że obiekt usytuowany jest w środkowej części Zadaru, ale również z powodu tego, że w naturalny sposób chroni go dobrze osłonięta od wiatru zatoka. Przystań ma do zaoferowania podstawowe usługi związane z obsługą naszych jachtów podczas żeglarskich rejsów.

 

Na terenie mariny znajduje się 300 miejsc cumowniczych na wodzie oraz 200 na lądzie. Klienci mogą korzystać z usług serwisowych obejmujących malowanie, usuwanie osmozy z materiałów drewnianych i plastikowych, diagnostykę silnika dla Volvo Penta Catepillar, YANMAR, MerCruiser, naprawę urządzeń GPS, radarów, autopilotów i wielu innych. Nabędziemy tu także oryginalne części zamienne oraz wyposażenie dla VETUS, QUICK SILVER, PLASTIMO, QL.

W obiekcie mieści się również garaż, wypożyczalnia samochodów i stacja benzynowa. Marina doczekała się w roku 2008 wyróżnienia w postaci Błękitnej Flagi, która została przyznana za utrzymanie wysokiego poziomu ekologicznego i higienicznego w przystani.

Nie znajdziemy tu dodatkowych udogodnień w postaci restauracji czy marketów, ale położenie mariny w samym centrum dużego, turystycznego miasta powinno zniwelować tę stratę. Wystarczy pokonać niewielką odległość od przystani, aby znaleźć się w prawdziwym centrum miejskiego życia, które przepełnione jest lokalami gastronomicznymi, hotelami, klubami i zabytkowymi miejscami.

Ogromna atrakcyjność najbliższego otoczenia przystani sprawia, że cumując tutaj od razu znajdziemy się w jednym z największych ośrodków turystycznej i chorwackiej Dalmacji. Dogodne położenie mariny sprawi, że chcąc zwiedzać zabytkowe miasto liczące ponad trzy tysiące lat, nie musimy trudzić się poszukiwaniem jakiegokolwiek transportu.

Przystań może być również z powodzeniem traktowana jako dobra baza wypadowa. Lista pobliskich atrakcji i miejsc turystycznych jest imponująca. W okolicy znajduje się aż pięć parków narodowych: Jezior Plitwickich, Krka, Kornati, Północny Velebit i Paklenica.

Oprócz tego warto wybrać się do pobliskich parków przyrody. Obok morskich atrakcji, które zapewni nam malownicza sceneria Zadaru, znajdziemy także wiele okazji do aktywnego spędzania czasu.

Na obszar miasta i jego przyrodnicze otoczenie składa się wiele świetnych tras, ścieżek i szlaków idealnych spacerów, jazdy na rowerze, jazdy konnej, wspinaczki górskiej, połowów ryb, raftingu i kajakarstwa. Marina w Zadarze posiada swój mniejszy oddział położony w centralnej części Archipelagu Zadarskiego, z którego także warto obrać interesującą żeglarską trasę.

 

Marina Zadar na tle innych przystani wyróżnia się położeniem w samym środku dużego, zabytkowego miasta. Dzięki temu jest tłumnie odwiedzana i atrakcyjna dla żeglarzy. Brak konieczności poszukiwania środków transportu do większych ośrodków sprawia, że można się tu poczuć bardzo komfortowo. Wystarczy zacumować łódź i od razu udać się na zwiedzanie pięknego miasta.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Rejs żeglarski to dosyć specyficzny rodzaj wypoczynku, podczas którego należy mieć przy sobie przynajmniej kilka niezbędnych rzeczy. Nasz bagaż będzie odgrywał bardzo znaczącą rolę i może w dużym stopniu zwiększyć...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 14 lipca 2018
Chorwacja wyróżnia się interesującą kulturą i krajobrazem naturalnym. Chorwaci i ich specyficzny styl życia od lat fascynują przybywających do dalmackiego kraju turystów i żeglarzy. Długie tradycje nadmorskie i...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 21 sierpnia 2018
Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów. Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi