rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Marina Zadar

Marina Zadar znajduje się w samym centrum liczącego ponad trzy tysiące lat miasta. Jej położenie jest bardzo dogodne nie tylko dlatego, że obiekt usytuowany jest w środkowej części Zadaru, ale również z powodu tego, że w naturalny sposób chroni go dobrze osłonięta od wiatru zatoka. Przystań ma do zaoferowania podstawowe usługi związane z obsługą naszych jachtów podczas żeglarskich rejsów.

 

Na terenie mariny znajduje się 300 miejsc cumowniczych na wodzie oraz 200 na lądzie. Klienci mogą korzystać z usług serwisowych obejmujących malowanie, usuwanie osmozy z materiałów drewnianych i plastikowych, diagnostykę silnika dla Volvo Penta Catepillar, YANMAR, MerCruiser, naprawę urządzeń GPS, radarów, autopilotów i wielu innych. Nabędziemy tu także oryginalne części zamienne oraz wyposażenie dla VETUS, QUICK SILVER, PLASTIMO, QL.

W obiekcie mieści się również garaż, wypożyczalnia samochodów i stacja benzynowa. Marina doczekała się w roku 2008 wyróżnienia w postaci Błękitnej Flagi, która została przyznana za utrzymanie wysokiego poziomu ekologicznego i higienicznego w przystani.

Nie znajdziemy tu dodatkowych udogodnień w postaci restauracji czy marketów, ale położenie mariny w samym centrum dużego, turystycznego miasta powinno zniwelować tę stratę. Wystarczy pokonać niewielką odległość od przystani, aby znaleźć się w prawdziwym centrum miejskiego życia, które przepełnione jest lokalami gastronomicznymi, hotelami, klubami i zabytkowymi miejscami.

Ogromna atrakcyjność najbliższego otoczenia przystani sprawia, że cumując tutaj od razu znajdziemy się w jednym z największych ośrodków turystycznej i chorwackiej Dalmacji. Dogodne położenie mariny sprawi, że chcąc zwiedzać zabytkowe miasto liczące ponad trzy tysiące lat, nie musimy trudzić się poszukiwaniem jakiegokolwiek transportu.

Przystań może być również z powodzeniem traktowana jako dobra baza wypadowa. Lista pobliskich atrakcji i miejsc turystycznych jest imponująca. W okolicy znajduje się aż pięć parków narodowych: Jezior Plitwickich, Krka, Kornati, Północny Velebit i Paklenica.

Oprócz tego warto wybrać się do pobliskich parków przyrody. Obok morskich atrakcji, które zapewni nam malownicza sceneria Zadaru, znajdziemy także wiele okazji do aktywnego spędzania czasu.

Na obszar miasta i jego przyrodnicze otoczenie składa się wiele świetnych tras, ścieżek i szlaków idealnych spacerów, jazdy na rowerze, jazdy konnej, wspinaczki górskiej, połowów ryb, raftingu i kajakarstwa. Marina w Zadarze posiada swój mniejszy oddział położony w centralnej części Archipelagu Zadarskiego, z którego także warto obrać interesującą żeglarską trasę.

 

Marina Zadar na tle innych przystani wyróżnia się położeniem w samym środku dużego, zabytkowego miasta. Dzięki temu jest tłumnie odwiedzana i atrakcyjna dla żeglarzy. Brak konieczności poszukiwania środków transportu do większych ośrodków sprawia, że można się tu poczuć bardzo komfortowo. Wystarczy zacumować łódź i od razu udać się na zwiedzanie pięknego miasta.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Chorwacja jest bardzo podobna pod względem transportu drogowego do Polski. Jeżeli zamierzamy poruszać się samochodem po chorwackich drogach, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych aspektów prawnych i regulacji...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 28 grudnia 2017
Spędzanie zimowego urlopu kojarzy nam się zazwyczaj z górskimi eskapadami, uprawianiem sportów na śniegu, niskimi temperaturami i świętami z bożonarodzeniową choinką. Tradycyjne ferie w Polsce i świąteczny wypoczynek...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
23Ofert rejsów
3 161Mil morskich w ofercie
1 774Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
168Wolnych koi