rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Nocowanie podczas podróży. Gdzie zatrzymać się na trasie?

Nocowanie podczas podróży. Gdzie zatrzymać się na trasie?

Dojazd z Polski do punktu rozpoczęcia żeglarskiego rejsu w Chorwacji bywa męczący i nużący. Czasem zdarzy się konieczność, by gdzieś się zatrzymać lub zwyczajnie wypocząć. Rześki kierowca zapewnia udaną podróż, więc warto skorzystać z tej opcji i wybrać odpowiedni nocleg.

 

Duże znaczenie ma wybrana przez nas trasa. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd przez Węgry, warto wybrać odcinek wzdłuż Balatonu. Natrafimy tu na mnóstwo miejscowości turystycznych, szczególnie od Siofok do Balatonkeresztur.

Hotele, zajazdy, motele i inne możliwości zakwaterowanie nie są drogie w tym rejonie. Mogą nie zadowalać standardem, ale szeroki wybór i mnogość tego typu obiektów zawsze dają dużą szansę na znalezienie czegoś odpowiedniego.

Aby dostać się do Balatonu wystarczy zjechać z autostrady w kierunku jednej z okolicznych miejscowości. W Słowacji możemy mieć problem z odszukaniem miejsca o wyższym czy nawet średnim standardzie.

Szczególnie polecane trasy, na których można znaleźć coś odpowiedniego i akceptowalnego, to Chyżne/Zwardoń-Żylina-Bratysława oraz Chyżne-Rużomberok-Banska, Bystrzyca-Budapeszt. Warto udać się w kierunku Orawy w pierwszym przypadku. Dobre oferty znajdują się oczywiście w Bratysławie i przed samym miastem.

Będziemy musieli jednak zjechać z autostrady i skorzystać z obwodnicy. W drugim przypadku warto wybrać Donovaly, w którym znajdziemy motele, w przyzwoitej cenie. Wybierając trasę w Austrii przez Wiedeń, na pewno poczujemy już spore zmęczenie i właśnie tutaj powinniśmy się zatrzymać, najlepiej na obrzeżach miasta w lepszej cenie.

Nocleg w dobrym klimacie i stylu czeka na nas w uzdrowiskowym miasteczku Baden. Na autostradzie warto skorzystać ze zjazdów lub miejsc przy samej drodze, jednak sporo z nich jest zamykanych o godzinie 22.00. Szczególnie polecany jest zjazd do Graz, w którym na pewno znajdziemy dobry nocleg lub skorzystamy z gasthaus w niemal każdym miasteczku.

Przejeżdżając przez Słowenię mamy do wyboru dwie opcje – droga przez autostradę lub alternatywna trasa. W tym drugim przypadku dobrym wyborem jest skorzystanie z zajazdu Siwa Czapla i posiłek w Gostisce Pri Sivi Caplji, w Trnvovska Vas.

Większa część kierowców wybierze trasę Maribor-Ptuj-Krapina z czego Maribor jest jedyną opcją noclegową, niestety dosyć drogą i rzadko dostępną, często nie ma zwyczajnie miejsc dla nowych gości. W przypadku Chorwacji faktem jest, że główne ośrodki turystyczne skupiają się w rejonie nadmorskim i tam też funkcjonują najlepsze hotele, pensjonaty itd.

Na trasie autostradowej, która jest stosunkowo nowa, większa infrastruktura pozostaje dopiero w planach. Przy A1 miejsce noclegowe znajdziemy w Karlovacz, tuż przy bramkach, jednak odpowiednio z wysokim standardem tego nowoczesnego obiektu wzrastają też ceny.

Jeżeli wybieramy trasę przez Plitive, to właśnie tutaj znajdziemy dobrą opcję noclegową. Jeszcze około 50 km przed miejscowością można natrafić na kwatery prywatne. Zróżnicowane cenowe jest duże, więc każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. W przypadku drogi przez Slavonię, kwatery chociażby w Osijeku czy Vokavarze są bardzo wysokie, co nie idzie w parze ze standardem.

 

Na trasie nie zabraknie miejsc do noclegu, chociaż należy być czujnym. Niższy standard zdarza się zaskakująco często. Łatwo jednak trafić na dobrą cenę, niższą niż w Polsce. Każdy znużony jazdą kierowca, czy osoby chcące przedłużyć i urozmaicić swoją podróż powinny się zainteresować powyższymi wskazówkami

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Delfiny od lat urzekają ludzi na całym świecie. Nietypowe, inteligentne ssaki, przyjazne dla człowieka, są wykorzystywane w specjalnych terapiach i jako wytresowane zwierzęta zachwycają swoimi akrobacjami na pokazach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja to idealne miejsce na spędzanie wakacji nie tylko dlatego, że zapewnia piękne widoki i wypoczynek w komfortowych warunkach, ale także dzięki swojej bogatej kulturze i oryginalnej kuchni. Bogactwo chorwackich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 27 grudnia 2018
Według powszechnej opinii zima to czas, w którym żeglarze zmuszeni są porzucić chwilowo swoje morskie pasje i przeczekać trudny, zimowy sezon. Ekstremalne warunki żeglarskie na chociażby Morzy Bałtyckim skutecznie...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
148Ofert rejsów
20 338Mil morskich w ofercie
11 414Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
1 083Wolnych koi