rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Zakwaterowanie w Chorwacji – hotele, apartamenty i pensjonaty

Zakwaterowanie w Chorwacji – hotele, apartamenty i pensjonaty

Załoga żeglująca po wodach Dalmacji ma zapewnione zakwaterowanie na jachcie i to tam spędza noce podczas swojego żeglarskiego rejsu. Warunki są podobne do tych hotelowych, dzięki czemu wypoczywamy w dobrym standardzie. Co jednak jeżeli pragniemy spędzić też noc na lądzie, przedłużyć sobie pobyt, czyli znaleźć dobre zakwaterowanie, ale już poza łodzią? Możliwości jest bardzo wiele.

 

Chorwacja jest jednym z najlepiej rozwiniętych obecnie punktów na mapie turystycznej Europy. Pod żadnym względem nie traci już do najbardziej znanych destynacji. Dzięki szybkiemu i prężnemu rozwojowy turystycznemu standard oferowanych w Chorwacji usług znacznie się podniósł i nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem zakwaterowania odpowiadającego luksusowych kurortom.

Hotele prześcigają się w ilości gwiazdek, są nierzadko świetnie położone, mają prywatne baseny i znane na całym świecie restauracje. Prym wiodą apartamenty przeznaczone dla całych rodzin i grup. Znajdziemy też liczne pensjonaty i wille, często budowane na wyspach, z których warte zainteresowania są te położone na łonie pięknej przyrody.

Wielokrotnie natkniemy się również na domy wakacyjne, z których tańsze już nie zawsze zachwycą standardem, ale za to nierzadko zachęcą bliskością plaży. Najmniej znajdziemy moteli i przydrożnych kwater prywatnych. Związane jest to ze stosunkowo nową autostradą, która jeszcze nie doczekała się pełnej i zadowalającej infrastruktury.

Przy wyborze odpowiedniej kwatery warto zwrócić uwagę na kilka kwestii znacznie zwiększających nasz komfort podczas pobytu. Istotną sprawą jest bezpłatny punkt dostępowy wi-fi, ponieważ internetowa łączność ze światem dla wielu z nas jest podstawą do udanego wypoczynku.

Osoby zmotoryzowane powinny się także zainteresować, czy na terenie obiektu znajduje się parking. Kluczowe jest także położenie wybranej kwatery. Zastanówmy się czy wolimy spędzać czas w cichym i spokojnym miejscu z dala od zgiełku czy w samym centrum dużego miasta z mnóstwem okolicznych atrakcji.

Dobrym udogodnieniem, które nie dla wszystkich jest konieczne, będzie klimatyzacja. Lata w Chorwacji są bardzo upalne i słoneczne, a na lądzie temperaturę odczuwa się znacznie bardziej, niż na morzu. Z drugiej strony weźmy pod uwagę, jak dużo czasu będziemy spędzać w czterech ścianach.

 

Wszystkie wymienione kwestie są zależne od preferowanego przez nas wypoczynku i przyzwyczajeń. Jeżeli w dużej mierze sugerujemy się ceną i nie chcemy przepłacać, warto zaplanować sobie dłuższy pobyt i kwaterę dużo wcześniej. Spontaniczne decyzje zawsze wymuszą na nas większy koszt i mogą znacznie uszczuplić zasób portfela. Wybierajmy więc rozważnie i rezerwujmy wcześniej, bo gwarancją udanych wakacji jest też dobry plan. Chorwacja ma nam dużo do zaoferowania. Wystarczy tylko jasno określić swoje wymagania i potrzeby, a w prosty sposób powinniśmy znaleźć kwaterę odpowiadającą nam standardem oraz ceną.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
O bogactwie Morza Adriatyckiego łatwo jest się przekonać wyruszając na jeden z chorwackich żeglarskich rejsów połączony z wędkowaniem. Nie musimy dysponować najlepszym sprzętem, aby złowić wyjątkowe okazy cennych...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Wenecja to wspaniała kolebka włoskiej kultury, ale ogromny wkład w jej rozwój mieli także mieszkający tu od wieków Żydzi. Ich historia w tym mieście była długa i trudna. Nie ulega wątpliwości, że obecnie znajdujące...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 24 listopada 2018
Planujesz żeglarską wyprawę po Hiszpanii i chcesz się później pochwalić zdjęciami? Najlepszym sposobem będzie Instagram, który swoim użytkownikom umożliwia dzielenie się ze światem fotografiami z naszego życia....

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
36Ofert rejsów
4 947Mil morskich w ofercie
2 776Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
264Wolnych koi