rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Zakwaterowanie w Chorwacji – hotele, apartamenty i pensjonaty

Zakwaterowanie w Chorwacji – hotele, apartamenty i pensjonaty

Załoga żeglująca po wodach Dalmacji ma zapewnione zakwaterowanie na jachcie i to tam spędza noce podczas swojego żeglarskiego rejsu. Warunki są podobne do tych hotelowych, dzięki czemu wypoczywamy w dobrym standardzie. Co jednak jeżeli pragniemy spędzić też noc na lądzie, przedłużyć sobie pobyt, czyli znaleźć dobre zakwaterowanie, ale już poza łodzią? Możliwości jest bardzo wiele.

 

Chorwacja jest jednym z najlepiej rozwiniętych obecnie punktów na mapie turystycznej Europy. Pod żadnym względem nie traci już do najbardziej znanych destynacji. Dzięki szybkiemu i prężnemu rozwojowy turystycznemu standard oferowanych w Chorwacji usług znacznie się podniósł i nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem zakwaterowania odpowiadającego luksusowych kurortom.

Hotele prześcigają się w ilości gwiazdek, są nierzadko świetnie położone, mają prywatne baseny i znane na całym świecie restauracje. Prym wiodą apartamenty przeznaczone dla całych rodzin i grup. Znajdziemy też liczne pensjonaty i wille, często budowane na wyspach, z których warte zainteresowania są te położone na łonie pięknej przyrody.

Wielokrotnie natkniemy się również na domy wakacyjne, z których tańsze już nie zawsze zachwycą standardem, ale za to nierzadko zachęcą bliskością plaży. Najmniej znajdziemy moteli i przydrożnych kwater prywatnych. Związane jest to ze stosunkowo nową autostradą, która jeszcze nie doczekała się pełnej i zadowalającej infrastruktury.

Przy wyborze odpowiedniej kwatery warto zwrócić uwagę na kilka kwestii znacznie zwiększających nasz komfort podczas pobytu. Istotną sprawą jest bezpłatny punkt dostępowy wi-fi, ponieważ internetowa łączność ze światem dla wielu z nas jest podstawą do udanego wypoczynku.

Osoby zmotoryzowane powinny się także zainteresować, czy na terenie obiektu znajduje się parking. Kluczowe jest także położenie wybranej kwatery. Zastanówmy się czy wolimy spędzać czas w cichym i spokojnym miejscu z dala od zgiełku czy w samym centrum dużego miasta z mnóstwem okolicznych atrakcji.

Dobrym udogodnieniem, które nie dla wszystkich jest konieczne, będzie klimatyzacja. Lata w Chorwacji są bardzo upalne i słoneczne, a na lądzie temperaturę odczuwa się znacznie bardziej, niż na morzu. Z drugiej strony weźmy pod uwagę, jak dużo czasu będziemy spędzać w czterech ścianach.

 

Wszystkie wymienione kwestie są zależne od preferowanego przez nas wypoczynku i przyzwyczajeń. Jeżeli w dużej mierze sugerujemy się ceną i nie chcemy przepłacać, warto zaplanować sobie dłuższy pobyt i kwaterę dużo wcześniej. Spontaniczne decyzje zawsze wymuszą na nas większy koszt i mogą znacznie uszczuplić zasób portfela. Wybierajmy więc rozważnie i rezerwujmy wcześniej, bo gwarancją udanych wakacji jest też dobry plan. Chorwacja ma nam dużo do zaoferowania. Wystarczy tylko jasno określić swoje wymagania i potrzeby, a w prosty sposób powinniśmy znaleźć kwaterę odpowiadającą nam standardem oraz ceną.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Język chorwacki nie przysparza Polakom wielu trudności i jest stosunkowo prosty w opanowaniu na podstawowym poziomie. Już kilka wyuczonych wyrazów i zwrotów powinno pozwolić nam na komunikację, a nawet krótką rozmowę....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Spędzamy świetne wakacje. Wylegujemy się na plażach, żeglujemy jachtem, obserwujemy spokojne morze i kąpiemy się w ciepłej wodzie. Schodzimy na ląd, kosztujemy miejscowych przysmaków i regionalnego wina. Wakacje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 29 marca 2018
Nie ma takiego przewodnika, książki, czy jakiegokolwiek tekstu, który w pełni wyczerpywałby temat Aten, piętrzących się tam na każdym kroku zabytków, atrakcji, pięknych widoków i długiej, fascynującej historii,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
345Ofert rejsów
47 410Mil morskich w ofercie
26 606Połączeń lotniczych
608Atrakcji turystycznych
2 525Wolnych koi