rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Rejs jachtem po wodach Dalmacji, czyli niezapomniane wakacje – dla początkujących

Rejs jachtem po wodach Dalmacji, czyli niezapomniane wakacje – dla początkujących

W dzisiejszych czasach wciąż poszukujemy czegoś więcej. Wakacje spędzone w kurorcie czy w jednym mieście już nie fascynują i powoli stają się banalnym wyborem. Pewną odskocznią są jednodniowe lub kilkugodzinne atrakcje sportowe i przygodowe. Jeżeli jednak szukamy prawdziwych przeżyć i komfortowego wypoczynku według naszych upodobań, powinniśmy wybrać żeglarski rejs jachtem po wodach Chorwacji

 

Nie trzeba już chyba mówić o tym, jak wspaniałą destynacją jest Chorwacja i jej dalmatyńska strona, ale dla tych, którzy o tym nie wiedzą, wystarczy powiedzieć, że obecnie mówi się o tym miejscu jako o jednym z najpiękniejszych zakątków świata.

Przejrzyste, spokojne morze, urokliwe zatoczki, malownicze plaże i zabytkowe miasta. To wszystko tworzy niesamowity krajobraz. Z poziomu lądu Chorwacja jest zniewalająca i zachwyci każdego, jednak jej prawdziwe piękno poznamy dopiero od strony morza.

Adriatyk stanowi osobną atrakcję. Świetnie się po nim żegluje, nie mówiąc o pięknych widokach i krystalicznej wodzie, dzięki której nie raz z poziomu jachtu zobaczymy rafy koralowe. Morze, to też upragniona ochłoda, której w sezonie letnim zawsze brakuje, szczególnie w tak słonecznym miejscu.

A jeżeli już mowa o słońcu, opalanie na jachcie jest najlepszym możliwym sposobem na opaleniznę uzyskaną w komfortowych warunkach. Łagodny szum wody i morskie wiatry działają uspokajająco, ale też kojąco. Oczywiście w każdej chwili można zacumować przy którejś ze słynnych chorwackich plaż tym bardziej, że jachtem dostaniemy się w miejsca, które dla osób pozostających na lądzie są często niedostępne. Rejs statkiem to przede wszystkim komfort i swoboda.

Płynę gdzie chcę i kiedy chcę. Oczywiście ważną rolę odgrywa pogoda i pora dnia, ale one obowiązują wszystkich. Nas nie ogranicza środek transportu. Co więcej, żeglowanie jest samo w sobie świetną rozrywką i przyjemnym wyzwaniem. Jeżeli towarzyszy nam wykwalifikowany skiper, zapewnimy sobie świetny instruktaż i będziemy mogli przyjrzeć się jego pracy.

Żeglowanie to pasja, która podczas wakacji staje się idealną atrakcją. Stanięcie za sterami jakiejkolwiek łodzi czy chociaż bycie członkiem załogi to niezapomniane wspomnienia i wielka przyjemność oraz szansa na stanie się, na moment, prawdziwym żeglarzem. Żegluga po Adriatyku daje nam jeszcze jedną możliwość.

Poza swobodą i ucieczką od zgiełku, możemy rozwijać umiejętności i swobodnie uprawiać sporty wodne oraz nurkować. Miejsc do głębinowych wypraw tu nie brakuje, pamiętajmy tylko o sprzęcie. A co jeżeli znudzi nam się żegluga? To mało prawdopodobne, ale z pewnością zechcemy zejść kiedyś na ląd. Wtedy wystarczy odnaleźć miejsce do zacumowania lub marinę. Piękne, zabytkowe miasta Chorwacji czekają na zwiedzanie i zapraszają mnogością restauracji, atrakcji i architekturą.

 

Jeżeli kochamy wodę lub marzymy o nadmorskim wypoczynku w niestandardowej formie, nie mamy się nad czym zastanawiać i powinniśmy planować rejs. Jacht może stać się dla nas prawdziwym morskim domem, do którego będziemy chcieli wracać. Morska wyprawa po Dalmacji ma tę przewagę nad spędzaniem czasu na lądzie, że posiada wszystkie jego zalety, ale dodaje też coś więcej – niezapomnianą przygodę, najlepszy komfort i podróż z pasją, a tak powinny wyglądać każde nasze wakacje.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Seszele to piękne miejsce do żeglowania i wypoczywania o każdej porze roku. Klimat, mimo że zawsze gorący, jest jednak zmienny i zależny od danego miesiąca. Istotne jest tu ustalenie, czego jako załoga oczekujemy...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Jeżeli decydujemy się na dotarcie na nasz żeglarski rejs samochodem, powinniśmy mieć na uwadze kilka praktycznych wskazówek oraz alternatywnych tras. Nasza podróż powinna być przemyślana i dokładnie zaplanowana,...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 9 października 2018
Jeżeli pokusilibyśmy się o stworzenie listy najpopularniejszych, najczęściej odwiedzanych i najbardziej atrakcyjnych wysp greckich, Rodos z pewnością znalazłoby się w naszym zestawieniu. Nazywana „Wyspą słońca”...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
136Ofert rejsów
18 689Mil morskich w ofercie
10 488Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
996Wolnych koi