rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Kristianopel
Ikona

Kristianopel

Mapa Kristianopel

Kraj:   Szwecja

Akwen: Morze Bałtyckie

Ocena (4/5) :

Kristianopel to niewielka, szwedzka miejscowość w gminie Karlskrona znajdująca się w południowo-wschodniej części kraju. Miasteczko jest szczególnie popularne wśród turystów z całego kraju, ale od kilku lat przyciąga także żeglarzy i wczasowiczów z całego świata.

Największą zaletą tego miejsca jest tutejsza, urzekająca atmosfera spokojnego, portowego miejsca, które wydaje się istnieć gdzieś poza wielkimi miastami i ich zgiełkiem. Tutaj można autentycznie nacieszyć się malowniczym krajobrazem i urokliwą architekturą, a także wspaniałymi plażami. Dodatkowego wdzięku dodają osadzie niewielkie sklepy, restauracje i romantyczne kawiarnie. Spacer w tym miejscu szczególnie przypadnie do gustu zwolennikom spokojnego trybu życia i zachwycania się urokami codzienności. Niewielkie drewniane domki i rosnące w przydomowych ogródkach róże tylko dopełniają efektu sielskiego miejsca. Idylliczna sceneria Kristanopel to także aromat pięknych kwiatów, miejscowy port i kojący wpływ szumiącej wody. Nie tylko wypoczynek będzie tutaj świetną atrakcją. Dla zwolenników zwiedzania i poznawania lokalnej historii polecamy tutejsze pozostałości muru obronnego oraz wapienno-granitowy kościółek, którego powstanie datowane jest na początek XVII wieku. Na tych, którzy na swój żeglarski rejs wybierają się z dziećmi czeka plaża z płytkim akwenem przybrzeżnym, pobliski rezerwat przyrody Höga Sands oraz organizowane tu regularnie zabawy w poszukiwanie skarbów. Warto zainteresować się możliwością odbycia wycieczki z przewodnikiem, dzięki któremu w pełni poznamy uroki tego miejsca oraz jego fascynującą i długą historię.

Kristianopel to urokliwa, nadmorska miejscowość, która oprócz typowo wakacyjnych atrakcji charakterystycznych dla wczasowych kurortów oferuje wspaniałe atrakcje i niepowtarzalny klimat. Warto do końca zanurzyć się w tej wyjątkowej atmosferze i przy okazji skosztować lokalnego specjału w jednej z tutejszych restauracji.

Atrakcje w pobliżu
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Grönhögen to popularny, szwedzki port znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Olandii. Niegdyś było to miejsce, w którym kwitnęło rybołówstwo, a do portu zwijały kutry rybackie. Dziś Grönhögen zmieniło się bardziej...
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
 
rejsomat.pl
23 styczeń 2016
Utklippan to niewielki archipelag szwedzki znajdujący się na południu kraju. Archipelag tworzą dwie wyspy: Södraskär i Norraskär. Na pierwszej z nich znajduje się latarnia morska o tej samej nazwie. Utklippan to...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
78Ofert rejsów
10 719Mil morskich w ofercie
6 015Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
571Wolnych koi