rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Zimowe wakacje w tropikalnym klimacie

Zimowe wakacje w tropikalnym klimacie

Spędzanie zimowego urlopu kojarzy nam się zazwyczaj z górskimi eskapadami, uprawianiem sportów na śniegu, niskimi temperaturami i świętami z bożonarodzeniową choinką. Tradycyjne ferie w Polsce i świąteczny wypoczynek to świetna rozrywka, ale niemal każdy z nas pragnie czasem oderwać się od corocznego rytuału i wypocząć w zupełnie innej atmosferze. Sprawdzoną i dobrą propozycją jest spędzenie czasu w jednym z tropikalnych, słonecznych krajów. Argumentów za tego rodzaju zimowymi wakacjami jest wiele, my przytaczamy kilka poniżej:

  1. Świetna zmiana klimatu

Jedną z podstawowych cech klimatu karaibskiego jest wysoka temperatura. Nie ma nic lepszego, niż potężna dawka ciepła i słońca, która chociaż na chwilę odrywa nas od szaroburej pogody zimowych dni w Polsce. Zwolennicy gorącego powietrza, którzy nie przepadają za kłującym mrozem będą wniebowzięci, a amatorzy wypoczynku w niskiej temperaturze, którym zima niestraszna zdążą się jeszcze nacieszyć mroźną porą roku.

 

  1. Dużo słońca

Wakacje w tropikach, to słońce w najlepszym wydaniu. Nie musimy martwić się pogodą, a upragnione ukojenie przeniesie nam tropikalny deszcz. Nie będziemy też narzekać na brak słońca, którego niemal codziennie jest tutaj pod dostatkiem. A ponieważ przy takiej pogodzie wypoczywamy najlepiej, wracamy z naładowanymi akumulatorami i pełni energii, nie mówiąc o tym, że cieszymy się opalenizną w środku zimy.

  1. Jak żeglarski rejs, to tylko w ciepłych krajach

Jeżeli myślimy o żeglowaniu w ciepłych warunkach, na spokojnych wodach, ale planujemy wyprawę w porze zimowej, to rajskie, gorące kraje pozostają oczywistym i doskonałym wyborem. To właśnie w tym czasie panują tam najlepsze i optymalne warunki do żeglowania. Poza tym jest bezpieczniej, ponieważ znacząco zmniejsza się ryzyko występowania huraganów. Dlatego też Karaiby są częstym celem rejsów właśnie w okresie zimowym.

 

  1. Rajskie wyspy to świetna odskocznia dla zapracowanych

Zima to dla wielu jedna z najbardziej pracowitych pór roku. Nie chodzi tu tylko o obowiązki zawodowe, ale także o przygotowania do Świąt i karnawału oraz szeregu innych imprez, czy uroczystości charakteryzujących ten okres. Chyba każdy z nas zastanawiał się nad przynajmniej jednorazową odskocznią w postaci egzotycznych wakacji i autentycznego wypoczynku w ciepłych krajach, zamiast spędzania czasu w kuchni. Tego rodzaju pomysł nie jest już ekstrawagancją, ale świetną, wakacyjną opcją, na którą decyduje się coraz więcej zadowolonych osób.

Dla wielu spędzanie zimy w egzotycznych krajach karaibskich, czy jakichkolwiek o podobnych klimacie, jest nietuzinkowym i ryzykownym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że jest to pomysł nietrafiony. Warto zafundować sobie tego rodzaju rozrywkę, która z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę i otworzy przed nami nowe możliwości relaksującego, zimowego wypoczynku.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja to idealne miejsce na spędzanie wakacji nie tylko dlatego, że zapewnia piękne widoki i wypoczynek w komfortowych warunkach, ale także dzięki swojej bogatej kulturze i oryginalnej kuchni. Bogactwo chorwackich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Wodne miasto, miejsce zakochanych, najpiękniejsze miasto świata – tak jest nazywana Wenecja. Mimo upływu lat i coraz trudniejszych warunków, z jakimi muszą stykać się jej mieszkańcy, pozostaje jednym z najbardziej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 23 marca 2018
Pisanie o Teneryfie może dla niektórych mijać się z celem, bo co można jeszcze powiedzieć o jednej z najpopularniejszych wysp hiszpańskich? Tym bardziej, że jest to miejsce uważane za ulubiony cel podróży Polaków,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
53Ofert rejsów
7 283Mil morskich w ofercie
4 087Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
388Wolnych koi