rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Tobago Cays – dziewiczy raj Karaibów

Tobago Cays – dziewiczy raj Karaibów

Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych Karaibów Tak naprawdę znajduje się tu pięć niewielkich wysepek, które razem tworzą idealny do wypoczynku archipelag.

  1. Miejsce idealne dla żeglarzy

Specyfika archipelagu Tobago Cays sprawia, że dostaniemy się tu tylko drogą morską. Ponadto pięć wysepek nie jest w żaden sposób połączonych pomostami, co sprawia, że przemieszczanie między nimi także będzie się odbywać tylko drogą morską. Dlatego Tobago Cays to miejsce wręcz obowiązkowe do odwiedzenia przez żeglarzy. Jeżeli wybierzemy się wrejs po Karaibach'>rejs po Karaibach, dokładne zwiedzenie każdej z wysepek nie będzie dla nas stanowić żadnego problemu. Oczywiście zachęcamy do korzystania oferty rejsów proponowanych przez Rejsomat. Nierzadko może się bowiem okazać, że na miejscu możemy jedynie uczestniczyć w wyprawie uwzględniającej pobyt jedynie na jednej z wysp.

 

  1. Zniewalający krajobraz i walory przyrodnicze

Wyspy Tobago Cays są całkowicie piaszczyste i zalesione bujną, egzotyczną roślinnością. Taki widok czeka nas z dużej odległości, kiedy jednak podpłyniemy bliżej okaże się, że wyspy mają piękną, łagodną linię brzegową. Znajdzie się mnóstwo miejsc do wymarzonego wypoczynku i robienia spektakularnych zdjęć, warto jednak zwrócić uwagę na charakter tego obszaru. Od 1997 roku wyspy Tobago Cays zostały włączone do rezerwatu przyrody, co w praktyce oznacza, że archipelag pozostaje pod ścisłą ochroną, a zakaz tworzenia zanieczyszczeń jest restrykcyjnie przestrzegany. Ochrona malowniczych wysp znacząco wpłynęła na dziewiczość tego obszaru i chociaż co roku przybywają tu tłumy turystów, wysepki wciąż cieszą oko swoimi naturalnymi walorami krajobrazowymi.

  1. Podwodne atrakcje

Tobago Cays to nie tylko piękne wyspy, białe plaże i palmy uginające się od kokosów, ale także fascynujący świat podmorskich głębin. Tobago Cays niejako jest chronione przez świat bujnych raf koralowych. Ich ogromne walory przyrodnicze, naturalne piękno i bogactwo świata fauny i flory znacząco wpływa na atrakcyjność podwodnego krajobrazu. Dlatego tak popularne jest tutaj uprawianie nurkowania i snorkelingu.

 

  1. Informacje praktyczne

W ramach kilku przydatnych informacji warto wspomnieć, że Tobago Cays tworzy pięć wysp: Petit Rameau, Baradal, Petit Bateau, Petit Tabac oraz Jamesby Island. Wszystkie są bezludne i bogate w piękne okazy muszli i skorupiaków. Przy odrobinie szczęścia możemy także spotkać żółwia lub legwana. Jedną z popularnych wśród żeglarzy atrakcji jest grill na plaży, który będzie doskonałą okazją do skosztowania lokalnych specjałów. Bez trudu natrafimy także na niewielki targ obsługiwany przez miejscowych, na którym zakupimy jedną ze słynnych, karaibskich, kolorowych koszul.

Wyjątkowe, dziewicze miejsce na karaibskiej mapie czeka na naszych żeglarzy, których Tobago Cays zachwyci naturalnym pięknem, bujnie rozwijającą się przyrodą i jedynymi w swoim rodzaju widokami. Nie będziemy się tu z pewnością nudzić. Mnogość okazów egzotycznych zwierząt, miejsca idealne do wypoczynku i wspaniałe krajobrazy podwodnego świata to największe atuty Tobago Cays, które z pewnością będzie wspaniałym, wakacyjnym odkryciem.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Do Chorwacji można dostać się na wiele sposobów. Jednym z nich jest przejazd autokarem. Nie musimy się już obawiać, że nasz dojazd będzie miał charakter szkolnej wycieczki w niewygodnym autobusie. Autokar będzie...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja ma swoim odwiedzającym wiele do zaoferowania. Już samo napawanie się pięknymi widokami, żeglowanie i zwiedzanie pięknych miejsc jest wspaniałą atrakcją dla każdego turysty. Jeżeli jednak chcemy jeszcze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 17 marca 2018
Wakacje to dziś nie tylko wypoczywanie, zwiedzanie i podziwianie widoków. Coraz więcej z nas oczekuje od swoich podróży więcej, a odwiedzanie kolejnych krajów to przede wszystkim okazja do poznania kultury odmiennych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
36Ofert rejsów
4 947Mil morskich w ofercie
2 776Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
264Wolnych koi