rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Bergen – brama do krainy fiordów

Bergen – brama do krainy fiordów

Bergen to drugie największe miasto w Norwegii, które uznawane za jedno z najważniejszych centrów kulturalnych w kraju. Malownicze położenie Bergen, zniewalające krajobrazy, które będą nas tu czekać na każdym kroku, a także niesamowita historia handlowego portu i piękne zabytki otoczone urokliwymi uliczkami sprawiają, że miejsce to cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów i żeglarzy.

  1. Zbytkowa dzielnica Bryggen

Jeżeli mielibyśmy tworzyć listę obowiązkowych do zobaczenia obiektów w Bergen z pewnością znalazłaby się na niej słynna, reprezentatywna dla tego miasta dzielnica Bryggen. Prawdopodobnie większość pocztówek pochodzących z Bergen przedstawia właśnie tę ulicę. Mieściły się tu niegdyś domy kupieckie hanzeatyckich handlarzy, w których kwitnęło kupieckie życie. Gęsto postawione, drewniane domy z kolorowymi fasadami do dziś zachwycają zwiedzających, a o ich ogromnej wartości świadczy wpisanie obiektów na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Więcej o życiu dawnych kupców, które wcale nie było łatwe dowiemy się w miejscowym Muzeum Hanzeatyckim. Dziś w domach handlarzy znajdują się liczne restauracje, galerie i sklepy z rękodziełem. Spacer tutaj będzie doskonałą atrakcją i okazją na autentyczną podróż w czasie.

 

  1. Kulturalne centrum Norwegii

Dużą część mieszkańców Bergen stanowią studenci, którzy skutecznie ożywiają kulturalną tkankę miasta. Jak przystało na miasto o długiej historii, w której swój ślad zostawili wikingowie i kupcy hanzy, Bergen może poszczycić się imponującymi zabytkami, takimi jak twierdza Bergenhus, miejsce urzędowania norweskich królów, czyli Hala Håkona, czy kamienny kościół św. Marii. Bergen to także miasto muzeów, wśród którzy najpopularniejsze to wspomniane Muzeum Hanzeatyckie, Muzeum Troldhaugen Bryggens. Jeżeli zapragniemy skorzystać z uroków tutejszych restauracji lub zakupić jedną z imponujących, rękodzielniczych pamiątek, powinniśmy udać się w stronę dzielnicy Bryggen, która dodatkowo zachwyci nas swoją doskonale zachowaną architekturą. Miasto słynie także z licznie urządzanych tu imprez i koncertów.

  1. Nadmorskie Bergen

Portowe miasto to oczywiście gwarancja doskonałych owoców morza, ryb i innych, typowo norweskich przysmaków, których najlepiej skosztować na targu rybnym Torget znajdujących się z pobliży zatoki Vågen. Czekają na nas tutaj prawdziwe rarytasy dopiero co wyłowione z morza.

 

  1. Malownicze otoczenie

Jednym z największych atutów Bergen jest jego położenie. Piękne portowe miasto otoczone morzem i wspaniałymi wzgórzami robi doskonałe wrażenie na przybywających tu żeglarzach. O Bergen nierzadko mówi się także, że jest bramą do krainy fiordów, ponieważ znajduje się pomiędzy najdłuższymi, norweskimi zatokami - Sognefjordem i Hardangerfjordem. Idealną atrakcją dla aktywnych i miłośników spektakularnych widoków będzie wyprawa na wzgórze Fløyen, na które można także dostać się kolejką linową. Na szczycie natrafimy na kilka tras spacerowych, których krajobraz zachwyci każdego turystę i żeglarza.

Chociaż w Bergen często pada deszcz, wspaniałe krajobrazy, mnóstwo lokalnych atrakcji, piękna historia i interesujące zabytki oraz pełne fascynujących eksponatów muzea idealnie rekompensują każde pogorszenie pogody. Tętniące życiem kulturalne centrum Norwegii to idealny kierunek wakacyjnych rejsów.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
W przepięknym rejonie chorwackiej Dalmacji mieści się jedna z najlepiej wyposażonych i utrzymanych marin. Przystań Baotić znajduje się między miastem Split i Rogoznica. Ze Splitu musimy pokonać tutaj 28 km. W ofercie...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
W dzisiejszych czasach wciąż poszukujemy czegoś więcej. Wakacje spędzone w kurorcie czy w jednym mieście już nie fascynują i powoli stają się banalnym wyborem. Pewną odskocznią są jednodniowe lub kilkugodzinne atrakcje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 2 grudnia 2017
Barbados tylko pozornie jest typowo karaibską, rajską wyspą. Oczywiście nie brakuje tu długich, białych plaż idealnych do wypoczynku, palm i tropikalnego klimatu. Jednak nie są to jedyne cechy wyspy. Spotkamy tutaj...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
80Ofert rejsów
10 994Mil morskich w ofercie
6 170Połączeń lotniczych
613Atrakcji turystycznych
586Wolnych koi