rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Oslo – nadzwyczajna stolica Norwegii

Oslo – nadzwyczajna stolica Norwegii

Jedna z najbardziej nietypowych i urzekających stolic na świecie to obowiązkowy punkt trasy dla wszystkich żeglarzy wybierających norweskie akweny. Oryginalność miasta polega między innymi na jego malowniczym położeniu i dbaniu o środowisko naturalne, a przy tym rozwiniętej konstrukcji urbanistycznej.

Oslo jest doskonałym przykładem miejsca, które mimo od lat przybywających tu tłumów turystów wciąż nie pozwoliło na degradację jego przestrzeni. Ogromną zaletą tego miasta jest jego rozwinięta komunikacja oraz dogodny rozkład ulic, które pozwalają na poznawanie jego najpiękniejszych obszarów zarówno pieszym, jak i turystom korzystającym z tramwajów i metra. Zanim jednak wyruszymy w pełną przygód i niezapomnianych wrażeń podróż po Oslo, warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi informacjami i ciekawostkami związanymi z norweską stolicą.

  1. Zniewalająca przyroda tuż za rogiem

Oslo położone jest w prawdziwie malowniczym rejonie. Miasto znajduje się nad brzegiem jednego z największych fiordów – Oslofjord. Z drugiej strony otaczają je imponujące, zalesione wzgórza. Na dogodne warunki przyrodnicze składa się także tutejszy klimat, który jak na Norwegię jest przyjazny i łagodny. To wszystko wpływa na duży komfort spędzanych tu wakacji.

 

  1. Miasto muzeów i sztuki

Wielu z nas Oslo kojarzy się przede wszystkim ze słynnym, norweskim malarzem Edwardem Munchem. Jego dzieła zgromadzone są w dedykowanym mu muzeum oraz Galerii Narodowej. W tej drugiej możemy podziwiać największe dzieło artysty – „Krzyk”. Oslo to także wspaniałe teatry i opery, wśród których prym wiedzie imponująca konstrukcja Opery znajdującej się nad wybrzeżem. Tutaj warto nie tylko wybrać się na jeden ze spektakli, ale także skorzystać z tarasu widokowego, czy po prostu podziwiać zachwycającą budowlę z białego marmuru. Jeżeli jesteśmy miłośnikami nowoczesnej architektury i sztuki, czeka też na nas Muzeum Astrup Fearnley z wystawami między innymi Andy Warhola, czy Ratusz, w którym tradycyjnie wręczane są nagrody Nobla.

  1. Wikingowie wciąż żywi

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że to właśnie w Oslo wikingowie mają swoje bogate w zbiory muzeum. W nim znajduje się jeden z najbardziej zachwycających i ważnych zabytków, czyli łódź z Oseberg. Wikingowie to zresztą bardzo popularna w mieście atrakcja, która na równi z łosiami znajduje się na większości pochodzących stąd pamiątek.

 

  1. Sztuka kulinarna i kawa

Być w Oslo i nie spróbować jednego z tutejszych przysmaków, to tak jakby nie doświadczyć atrakcyjności tego miejsca w pełni. Restauracje wyróżniają się tutaj nowatorskim podejściem do kuchni, także tej tradycyjnej, a picie kawy stało się częścią norweskiej kultury miejskiej. Nie musimy jednak koniecznie wybierać drogich lokali, aby zasmakować czegoś specjalnego. Popularne są tutaj niewielkie budki z jedzeniem, w których skosztujemy np. popularnych w Oslo naleśników lompe, czyli naleśnikowych hot-dogów.

O czym należy pamiętać? Standardy życia w Norwegii są naprawdę wysokie, co przekłada się niestety na wysokie ceny wszelkich oferowanych tu usług i produktów. To jednak nie powinno zniechęcać osób, które pragną wybrać się do Oslo, ponieważ jest to naprawdę imponująca i interesująca stolica. Jeżeli chcemy zaznać wielkomiejskiego stylu życia, a przy tym zetknąć się ze wspaniałą, norweską przyrodą i wybitną sztuką, będzie to doskonały punkt naszego żeglarskiego rejsu tym bardziej, że jest to miasto portowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwyczajnie korzystać z uroków Oslo podczas spaceru, który przecież nic nie kosztuje, a zapewni nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Nie wszyscy zapewne słyszeli o canyoningu, ponieważ jest to stosunkowo nowa forma aktywnej rozrywki. Bardzo szybko ten rodzaj rekreacji zdobył sobie wielu zwolenników, których grono wciąż się powiększa. Canyoning...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 6 listopada 2017
Saint Vincent i Grenadyny to państwo, w którego skład wchodzi największa wyspa Saint Vincent oraz archipelag Grenadyny. Mimo że kraj ten nie jest szeroko znany na świecie, to stał się jednym z obowiązkowych punktów...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 27 grudnia 2018
Według powszechnej opinii zima to czas, w którym żeglarze zmuszeni są porzucić chwilowo swoje morskie pasje i przeczekać trudny, zimowy sezon. Ekstremalne warunki żeglarskie na chociażby Morzy Bałtyckim skutecznie...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
57Ofert rejsów
7 833Mil morskich w ofercie
4 396Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
417Wolnych koi