rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Oslo – nadzwyczajna stolica Norwegii

Oslo – nadzwyczajna stolica Norwegii

Jedna z najbardziej nietypowych i urzekających stolic na świecie to obowiązkowy punkt trasy dla wszystkich żeglarzy wybierających norweskie akweny. Oryginalność miasta polega między innymi na jego malowniczym położeniu i dbaniu o środowisko naturalne, a przy tym rozwiniętej konstrukcji urbanistycznej.

Oslo jest doskonałym przykładem miejsca, które mimo od lat przybywających tu tłumów turystów wciąż nie pozwoliło na degradację jego przestrzeni. Ogromną zaletą tego miasta jest jego rozwinięta komunikacja oraz dogodny rozkład ulic, które pozwalają na poznawanie jego najpiękniejszych obszarów zarówno pieszym, jak i turystom korzystającym z tramwajów i metra. Zanim jednak wyruszymy w pełną przygód i niezapomnianych wrażeń podróż po Oslo, warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi informacjami i ciekawostkami związanymi z norweską stolicą.

  1. Zniewalająca przyroda tuż za rogiem

Oslo położone jest w prawdziwie malowniczym rejonie. Miasto znajduje się nad brzegiem jednego z największych fiordów – Oslofjord. Z drugiej strony otaczają je imponujące, zalesione wzgórza. Na dogodne warunki przyrodnicze składa się także tutejszy klimat, który jak na Norwegię jest przyjazny i łagodny. To wszystko wpływa na duży komfort spędzanych tu wakacji.

 

  1. Miasto muzeów i sztuki

Wielu z nas Oslo kojarzy się przede wszystkim ze słynnym, norweskim malarzem Edwardem Munchem. Jego dzieła zgromadzone są w dedykowanym mu muzeum oraz Galerii Narodowej. W tej drugiej możemy podziwiać największe dzieło artysty – „Krzyk”. Oslo to także wspaniałe teatry i opery, wśród których prym wiedzie imponująca konstrukcja Opery znajdującej się nad wybrzeżem. Tutaj warto nie tylko wybrać się na jeden ze spektakli, ale także skorzystać z tarasu widokowego, czy po prostu podziwiać zachwycającą budowlę z białego marmuru. Jeżeli jesteśmy miłośnikami nowoczesnej architektury i sztuki, czeka też na nas Muzeum Astrup Fearnley z wystawami między innymi Andy Warhola, czy Ratusz, w którym tradycyjnie wręczane są nagrody Nobla.

  1. Wikingowie wciąż żywi

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że to właśnie w Oslo wikingowie mają swoje bogate w zbiory muzeum. W nim znajduje się jeden z najbardziej zachwycających i ważnych zabytków, czyli łódź z Oseberg. Wikingowie to zresztą bardzo popularna w mieście atrakcja, która na równi z łosiami znajduje się na większości pochodzących stąd pamiątek.

 

  1. Sztuka kulinarna i kawa

Być w Oslo i nie spróbować jednego z tutejszych przysmaków, to tak jakby nie doświadczyć atrakcyjności tego miejsca w pełni. Restauracje wyróżniają się tutaj nowatorskim podejściem do kuchni, także tej tradycyjnej, a picie kawy stało się częścią norweskiej kultury miejskiej. Nie musimy jednak koniecznie wybierać drogich lokali, aby zasmakować czegoś specjalnego. Popularne są tutaj niewielkie budki z jedzeniem, w których skosztujemy np. popularnych w Oslo naleśników lompe, czyli naleśnikowych hot-dogów.

O czym należy pamiętać? Standardy życia w Norwegii są naprawdę wysokie, co przekłada się niestety na wysokie ceny wszelkich oferowanych tu usług i produktów. To jednak nie powinno zniechęcać osób, które pragną wybrać się do Oslo, ponieważ jest to naprawdę imponująca i interesująca stolica. Jeżeli chcemy zaznać wielkomiejskiego stylu życia, a przy tym zetknąć się ze wspaniałą, norweską przyrodą i wybitną sztuką, będzie to doskonały punkt naszego żeglarskiego rejsu tym bardziej, że jest to miasto portowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwyczajnie korzystać z uroków Oslo podczas spaceru, który przecież nic nie kosztuje, a zapewni nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Zniewalające piękno Oceanu Indyjskiego, które możemy podziwiać podczas żeglarskiego rejsu na Seszelach nie jest jedynym powodem, aby wybrać tego rodzaju sposób spędzania wakacji. Jedną z największych atrakcji...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Wenecja, ze względu na swoją wodną specyfikę bardzo szybko stała się niezwykle ważnym miastem nie tylko na mapie Włoch, ale i całej Europy. Także tutaj docierała więc moda z europejskich salonów i arystokratycznych...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
98Ofert rejsów
13 467Mil morskich w ofercie
7 558Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
717Wolnych koi