rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Grenada - garść faktów i krótki przewodnik

Grenada - garść faktów i krótki przewodnik

Grenada to kolejny, interesujący punkt na mapie zróżnicowanego świata Karaibów Jest to wyspa i kraj wielu zderzających się kultur, zróżnicowanych krajobrazów, oryginalnej kuchni i wyjątkowych miejsc naznaczonych fascynującą historią. Obierając Grenadę za cel karaibskiego rejsu żeglarskiego, należy przygotować się na wiele niezapomnianych doznań i zetknięcie z karaibskim światem w jego najlepszej i najpełniejszej wersji.

 

  1. Wyspa Korzenna

Grenada, jak wiele wysp na Morzu Karaibskim, jest znana ze swoich upraw. Nigdzie jednak nie spotkamy tak urozmaiconych aromatów i przypraw. Miejsce to słynie z zapachu goździków, kakaowca, gałki muszkatołowej, imbiru, cynamonu, które odnajdziemy również w regionalnej kuchni.

  1. Kuchnia różnych smaków

Jeżeli jest mowa o przyprawach i aromatach, trzeba wspomnieć o kuchni. A w Grenadzie jest ona bardzo oryginalna, ponieważ łączy w sobie kulinarne zdobycze różnych kultur, m.in. francuskiej, afrykańskiej, czy indyjskiej. Potrawy są mocno przyprawiane. Wykorzystuje się w nich mięso kozie, z kurczaka, warzywa, w tym owoce drzewa chlebowego, olej i mleko kokosowe. Popularny daniem wśród mieszkańców jest regionalny specjał – „oil-down”.

  1. Kraj wielu kultur

Grenada to państwo o silnych wpływach francuskich. Powinniśmy się przygotować na francuskojęzyczne nazwy ulic, dań oraz typowo francuskie rozwiązania architektoniczne. Widoczne są oddziaływania afrykańskie oraz indyjskie, które zaobserwujemy głównie w kuchni.

  1. Parki Narodowe

Najbardziej znany na Grenadzie to Park Narodowy Grand Etang. Jest to las tropikalny z bujnie rozwiniętą roślinnością. Natkniemy się na endemiczne gatunki zwierząt i roślin, a przy odrobinie szczęścia spotkamy tutejszą atrakcję – małpki. Najbardziej imponującym elementem tego krajobrazu jest jezioro kraterowe, które powinno być celem każdej wycieczki. Przez teren parku przebiega kilka tras o różnej długości i stopniu zaawansowania.

 

  1. Saint George’s

Stolicą kraju jest miasto Saint George’s, które szczególnie zainteresuje zwiedzających swoją architekturą stanowiącą mieszankę jaskrawych kolorów i stylu kolonialnego. Obowiązkowym punktem wyprawy po mieście jest spacer malowniczą promenadą nad zalanym kraterem oraz wizyta w Forcie George, który stanowi doskonały punkt widokowy.

  1. Białe plaże

Wielu osobom Grenada przywodzi na myśl białe, egzotyczne plaże z palmami i przejrzystą, błękitną wodą. Skojarzenie to jest bardzo trafne, ponieważ właśnie tak wyglądają kąpieliska na wyspie. Większość z nich ma status publiczny, co oznacza, że turyści mogą z nich swobodnie korzystać. Grenada słynie z plaż, ponieważ stanowią one ogromną część jej linii brzegowej. Najsłynniejsza z nich to Grand Anse, która na myśl przywodzi idealną plażę rodem z ulotki turystycznej, ale przyciąga też wielu turystów. Jeżeli szukamy ustronnego wypoczynku, idealne będą: La Sagesse, Sauters czy Levera.

Grenada to dla turystów przede wszystkim kraj pięknych plaż i egzotycznych widoków. Warto jednak udać się w głąb wyspy i poznać fascynującą kulturę tego regionu. Jeżeli poszukujemy oryginalnych, karaibskich smaków i wyjątkowego aromatu słynnych na całym świecie przypraw, to Grenada będzie idealnym celem naszego rejsu.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
środa, 4 lipca 2018
Niewiele jest takich miejsc, które zauroczą każdego. Niewiele jest też takich akwenów, które zaintrygują każdego żeglarza. Lubimy stawiać na sprawdzone rozwiązania i tym razem przyglądamy się z bliska Grecji, ale...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 6 września 2018
Jedna z najbardziej nietypowych i urzekających stolic na świecie to obowiązkowy punkt trasy dla wszystkich żeglarzy wybierających norweskie akweny. Oryginalność miasta polega między innymi na jego malowniczym położeniu...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 7 maja 2019
Współczesny rynek żeglarski oferuje nam wiele niezwykle przydatnych i innowacyjnych gadżetów, bez których trudno wyobrazić sobie profesjonalny rejs. Jednym z przydatnych narzędzi są dedykowane żegludze zegarki,...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
342Ofert rejsów
46 998Mil morskich w ofercie
26 375Połączeń lotniczych
608Atrakcji turystycznych
2 503Wolnych koi