rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Grenada - garść faktów i krótki przewodnik

Grenada - garść faktów i krótki przewodnik

Grenada to kolejny, interesujący punkt na mapie zróżnicowanego świata Karaibów Jest to wyspa i kraj wielu zderzających się kultur, zróżnicowanych krajobrazów, oryginalnej kuchni i wyjątkowych miejsc naznaczonych fascynującą historią. Obierając Grenadę za cel karaibskiego rejsu żeglarskiego, należy przygotować się na wiele niezapomnianych doznań i zetknięcie z karaibskim światem w jego najlepszej i najpełniejszej wersji.

 

  1. Wyspa Korzenna

Grenada, jak wiele wysp na Morzu Karaibskim, jest znana ze swoich upraw. Nigdzie jednak nie spotkamy tak urozmaiconych aromatów i przypraw. Miejsce to słynie z zapachu goździków, kakaowca, gałki muszkatołowej, imbiru, cynamonu, które odnajdziemy również w regionalnej kuchni.

  1. Kuchnia różnych smaków

Jeżeli jest mowa o przyprawach i aromatach, trzeba wspomnieć o kuchni. A w Grenadzie jest ona bardzo oryginalna, ponieważ łączy w sobie kulinarne zdobycze różnych kultur, m.in. francuskiej, afrykańskiej, czy indyjskiej. Potrawy są mocno przyprawiane. Wykorzystuje się w nich mięso kozie, z kurczaka, warzywa, w tym owoce drzewa chlebowego, olej i mleko kokosowe. Popularny daniem wśród mieszkańców jest regionalny specjał – „oil-down”.

  1. Kraj wielu kultur

Grenada to państwo o silnych wpływach francuskich. Powinniśmy się przygotować na francuskojęzyczne nazwy ulic, dań oraz typowo francuskie rozwiązania architektoniczne. Widoczne są oddziaływania afrykańskie oraz indyjskie, które zaobserwujemy głównie w kuchni.

  1. Parki Narodowe

Najbardziej znany na Grenadzie to Park Narodowy Grand Etang. Jest to las tropikalny z bujnie rozwiniętą roślinnością. Natkniemy się na endemiczne gatunki zwierząt i roślin, a przy odrobinie szczęścia spotkamy tutejszą atrakcję – małpki. Najbardziej imponującym elementem tego krajobrazu jest jezioro kraterowe, które powinno być celem każdej wycieczki. Przez teren parku przebiega kilka tras o różnej długości i stopniu zaawansowania.

 

  1. Saint George’s

Stolicą kraju jest miasto Saint George’s, które szczególnie zainteresuje zwiedzających swoją architekturą stanowiącą mieszankę jaskrawych kolorów i stylu kolonialnego. Obowiązkowym punktem wyprawy po mieście jest spacer malowniczą promenadą nad zalanym kraterem oraz wizyta w Forcie George, który stanowi doskonały punkt widokowy.

  1. Białe plaże

Wielu osobom Grenada przywodzi na myśl białe, egzotyczne plaże z palmami i przejrzystą, błękitną wodą. Skojarzenie to jest bardzo trafne, ponieważ właśnie tak wyglądają kąpieliska na wyspie. Większość z nich ma status publiczny, co oznacza, że turyści mogą z nich swobodnie korzystać. Grenada słynie z plaż, ponieważ stanowią one ogromną część jej linii brzegowej. Najsłynniejsza z nich to Grand Anse, która na myśl przywodzi idealną plażę rodem z ulotki turystycznej, ale przyciąga też wielu turystów. Jeżeli szukamy ustronnego wypoczynku, idealne będą: La Sagesse, Sauters czy Levera.

Grenada to dla turystów przede wszystkim kraj pięknych plaż i egzotycznych widoków. Warto jednak udać się w głąb wyspy i poznać fascynującą kulturę tego regionu. Jeżeli poszukujemy oryginalnych, karaibskich smaków i wyjątkowego aromatu słynnych na całym świecie przypraw, to Grenada będzie idealnym celem naszego rejsu.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja to miejsce szczególne pod względem przyrodniczym. Piękno tutejszego, naturalnego krajobrazu zachwyca niejednego odwiedzającego i sprawia, że chce się tu wracać. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Jednym z najczęściej spotykanych przysmaków, nie tylko Morza Adriatyckiego, ale w nadmorskich miejscowościach w ogóle, są skorupiaki. Amatorzy owoców morza zachwycają się krewetkami, homarami i krabami podczas żeglarskich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 1 października 2018
Mykonos to prawdziwie luksusowe miejsce na mapie Cyklad. Tutaj wszelkie usługi i hotele prezentują najwyższy standard, a kręte uliczki popularnych miasteczek wręcz roją się od restauracji i sklepów. W parze z tak...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
110Ofert rejsów
15 116Mil morskich w ofercie
8 483Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
805Wolnych koi