rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Gwadelupa – kraj dwóch wysp

Gwadelupa – kraj dwóch wysp

Gwadelupa to jedna z najbardziej atrakcyjnych destynacji na Karaibach Turyści i żeglarze wybierają ją ze względu na dobrą infrastrukturą turystyczną, piękne warunki naturalne i zróżnicowane atrakcje. Na czym polega tak naprawdę piękno Gwadelupy? O tym w kilku punktach poniżej:

 

  1. Dwa światy

Gwadelupa to dwie duże wyspy i kilka mniejszych znajdujących się w przesmyku między nimi. Na mapie kraj przypomina lekko zniekształconego motyla i z tym wizerunkiem jest mocno kojarzony. Zachwycający jest jednak nie tyle kształt wysp, co ich odmienne warunki przyrodnicze. Grande-Terre to miejsce, które przyciąga więcej turystów. Wyspa jest nizinna, przyjazna, ma dużo długich, malowniczych plaż, jest idealna do wypoczynku i posiada dobrą infrastrukturę turystyczną. Zupełnie inne doznania i atrakcje oferuje Basse-Terre, czyli górzysta wyspa, idealna do górskich wypraw, zapewniająca wymarzony wypoczynek na łonie przyrody, z dala od zgiełku miast i tłumów. Tutaj wybrzeże jest bardziej skaliste, idealne do podziwiania i uwieczniania na zdjęciach, a miłośnicy robinsonady znajdą dla siebie atrakcje.

  1. Zwiedzanie

Na wyspach znajdują się dwa główne ośrodki miejskie - Pointe-à-Pitre i stolica kraju Basse-Terre. Miasta tworzą typowo francuski klimat widoczny w ich architektonicznej zabudowie, przemieszany z kreolską tradycją i kulturą. Możemy dokonać w nich zakupów, nie tylko pamiątek, oraz wybrać się do kilku zabytkowych obiektów oraz muzeów. Szczególnie polecane to Musee Schoelcher, Musee Saint-John Perse oraz fort Saint-Charles i obronna wieża Tour du Pere Labat.

 

  1. Żeglarski rejs po Gwadelupie

Gwadelupa to nie tylko dwie główne wyspy, ale także obszerna grupa mniejszych wysepek znajdujących się na obszarze tutejszego przesmyku. Jednodniowy rejs po tych malowniczych miejscach będzie świetną atrakcją dla żeglarzy, spragnionych rajskiego wypoczynku i miłośników tutejszej kultury i stylu życia. La Désirade to rzadko odwiedzana wyspa idealna do wypoczynku ze względu na długi i piaszczysty brzeg. Marie-Galante kojarzona jest głównie z trzema destylarniami, w których można udać się na degustację regionalnego, wyśmienitego rumu. Jeżeli poszukujemy pięknych widoków i pasjonującej żeglugi w rajskim otoczeniu, czeka na nas niewielki archipelag Les Sainte.

  1. Kuchnia

Jak przystało na francuskie wyspy, kuchnia jest tutaj bardzo ważna. W Gwadelupie znajduje się mnóstwo zróżnicowanych lokali gastronomicznych, w których skosztujemy dań typowo francuskich, regionalnych i kreolskich. Podstawą tutejszych przysmaków są kraby, lokalny rum, muszle, a najczęściej stosowana przyprawa to curry. My polecamy też jednak spróbowanie typowo domowej kuchni, przygotowywanej w tradycyjny sposób przez mieszkańców Gwadelupy, podobno tak smakuje najlepiej.

Gwadelupa to kraj, który gwarantuje zróżnicowane atrakcje, widoki i warunki naturalne. W zależności od naszych preferencji, możemy się tu cieszyć odmiennym sposobem spędzania czasu. Z pewnością jest to jeden z obowiązkowych punktów karaibskiego rejsu, który pozwala nie tylko na wypoczynek, ale też poznanie karaibskiej kultury.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 24 lipca 2017
„Gra o Tron” jest obecnie jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych. Filmowa adaptacja sagi „Pieśni Lodu i Ognia” zachwyciła ludzi na całym świecie i wciąż osiąga rekordy popularności....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 29 stycznia 2018
Z pewnością każdy z nas przeglądał w życiu jakąkolwiek broszurę lub ulotkę turystyczną. Jeżeli dodatkowo natknęliśmy się na ofertę wakacji w Grecji, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zdjęcia prezentujące tę...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 1 października 2018
Mykonos to prawdziwie luksusowe miejsce na mapie Cyklad. Tutaj wszelkie usługi i hotele prezentują najwyższy standard, a kręte uliczki popularnych miasteczek wręcz roją się od restauracji i sklepów. W parze z tak...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
136Ofert rejsów
18 689Mil morskich w ofercie
10 488Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
996Wolnych koi