rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Mayreau - garść faktów i krótki przewodnik

Mayreau - garść faktów i krótki przewodnik

Mayreau to wyspa będąca kwintesencją karaibskiego uroku i klimatu. Czas płynie tu wolniej, a odwiedzający mają szansę na poczucie atmosfery błogiego i spokojnego miejsca. Mayreau jest traktowana przez turystów w dwojaki sposób – staje się bazą wypadową do pobliskich wysp i interesujących miejsc, lub jest miejscem ich docelowego wypoczynku w cieniu palm na plażach z białym piaskiem gorącym od słońca. Mimo niewielkich rozmiarów, wyspa oferuje swoim gościom kilka atrakcji, wśród których znajduje się kilka nietypowych przyjemności.

 

  1. Zatoka Salt Whistle

Jest to jedno z popularniejszych miejsc na wyspie. Do zatoki najlepiej dostać się drogą morską. Czeka tu na nas idealna do wypoczynku plaża i piękny widok, który gwarantują gęsto rosnące palmy. Nietypowy krajobraz tworzy niewielkie przewężenie lądu. Miejsce to jest popularne wśród żeglarzy ze względu na możliwość zakotwiczenia jachtu. W pobliżu znajdują się urokliwe restauracje i bary z lokalnymi przysmakami.

  1. Bar i restauracja Boba Marleya

Robert Righteous & De Youths Seafood Restaurant & Bar, bo taką nietypową nazwę nosi lokal na Mayreau, jest jedną z najbardziej charakterystycznych restauracji na wyspie. Bar prowadzony jest przez charyzmatycznego właściciela, wielkiego fana Boba Marleya, który swojemu idolowi poświęcił cały wystrój. Miłośnicy klimatów reggae koniecznie powinni tam zawitać i skosztować zimnego trunku.

 

  1. Tobago Cays

Tobago Cays, czyli grupa wysp należących do archipelagu Grenadyn znajduje się w tak niewielkiej odległości od Mayreau, że przy dobrej widoczności i odpowiednim punkcie widokowym są one doskonale widoczne dla pozostających na lądzie. Tobago Cays to niezwykle popularne miejsce wśród żeglarzy. Można się tu dostać jedynie za pośrednictwem łodzi. Jeżeli chcemy na własne oczy zobaczyć miejsce, w którym kręcone były sceny „Piratów z Karaibów rdquo;, to Tobago Cays powinno stać się celem naszego żeglarskiego rejsu.

  1. Wyjątkowy klimat wyspy

Mayreau to szczególnie interesująca wyspa, ponieważ panuje tu niezwykła atmosfera. Nietypowy klimat czuć już po zetknięciu z mieszkańcami, którzy wydają się być przepełnieni radością z życia, o co nietrudno w tym rajskim miejscu. Wystarczy udać się na jedną z pobliskich plaż i wsłuchać się w nietypową, regionalną muzykę calypso graną przez lokalny zespół na metalowych bębnach lub spróbować potargować się z miejscowymi sprzedawcami.

  1. Sporty wodne, żeglowanie, czyli wszystko co w morzu najlepsze

Warunki morskie na wyspie Mayreau są doskonałe. Świetnie poczują się tu żeglarze, ponieważ znajdą mnóstwo miejsc do zacumowania w malowniczym otoczeniu. Atrakcje dla siebie odnajdą również nurkowie i miłośnicy snorkelingu. Woda jest tu przejrzysta i już z pokładu jachtu można dostrzec bogate życie podwodne i kolorowe rafy.

Mayreau to pozornie typowa rajska wyspa. W rzeczywistości miejsce to odznacza się wyjątkowością i zachowuje swój lokalny koloryt. Warto oprócz wypoczywania na plaży i żeglowania w stronę najciekawszych miejsc, udać się na pieszą, jednodniową wycieczkę po wyspie i poznać jej prawdziwe piękno.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Dzisiejsze jachty to prawdziwe hotele na wodzie. Nie mają nic wspólnego z rybackimi kutrami ani statkami znanymi z filmów o piratach. Obecnie główną rolę odgrywa na nich zapewnienie komfortu załodze i maksymalnej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Ryby to jeden z podstawowych produktów oferowanych w krajach śródziemnomorskich podczas żeglarskich rejsów. Są nie tylko nieodłącznym elementem świata przyrodniczego tego rejonu oraz regionalnym przysmakiem. Morze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 14 maja 2018
Lefkada to wyspa archipelagu jońskiego, która przez Greków nie jest uznawana za wyspę. Wszystko dlatego, że Lefkada połączona jest z greckim lądem groblą i mostem, przez który można swobodnie dostać się do tego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
113Ofert rejsów
15 528Mil morskich w ofercie
8 715Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
827Wolnych koi