rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Nurkowanie na Karaibach

Nurkowanie na Karaibach

Żeglarskie rejsy po Karaibach mają swoim żeglarzom znacznie więcej do zaoferowania, niż tylko rajskie plaże, luksusowe kurorty i malownicze wyspy. To, co pozostaje największą siłą karaibskiego krajobrazu, to piękne, turkusowe, zawsze ciepłe i przejrzyste Morze Karaibskie. Ci, którzy korzystają z plażowych uciech i kąpieli, poznają wody Karaibów tylko powierzchownie. Ich prawdziwe bogactwo kryje się w głębinach, dlatego warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do nurkowania lub snorkelingu i zacząć nową, morską pasję w wymarzonym do tego miejscu.

Jest kilka powodów, dla których to właśnie Karaiby są idealnym miejscem do nurkowania. Jeżeli planujemy karaibski rejs i zastanawiamy się nad atrakcjami na miejscu, nurkowanie jest tym, co powinno nas szczególnie zainteresować, a o tym dlaczego Karaiby powinny kojarzyć się właśnie z podwodnymi eskapadami, kilka słów poniżej.

 1. Karaibskie wody mają bardzo duży stopień przejrzystości. Oznacza to dwie rzeczy: po pierwsze - można podziwiać podwodny świat już z pokładu jachtu lub katamaranu, co będzie świetną atrakcją podczas karaibskiego rejsu; po drugie – podczas nurkowania lub snorkelingu doskonale będziemy mogli przyjrzeć się morskim odmętom, rafom i egzotycznym rybom oraz zwierzętom morskim.
   
 2. Rafy koralowe na Morzu Karaibskim należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej efektownych na świecie. Rozciągają się na ogromnych obszarach i stanowią duży procent wszystkich raf świata. Jednocześnie, te wspaniałe, kolorowe gąbki są zagrożone wyginięciem z powodu zarazy, która dotknęła jeżowce, zmniejszenia populacji ryb, zanieczyszczenia i zmian klimatycznych. Tym bardziej warto zainteresować się koralowcami i na właśnie oczy zobaczyć te nietypowe zwierzęta i ich fantastyczne wytwory.
   
 3. Jeżeli już mowa o rafach koralowych, warto zwrócić uwagę na bujnie rozwijające się, podwodne życie Karaibów w ogóle. Znajdują się tu endemiczne gatunki ryb i zwierząt morskich, które nie występują w żadnym innym miejscu na świecie. Czeka nas wielka mieszanka kolorów i kształtów. Bez trudu można natrafić na żółwie, płaszczki, homary, czy koniki morskie.
   
 4. Karaiby to rejon niegdyś wielkich, kolonialnych potyczek oraz wulkanicznych katastrof. Co to oznacza dzisiaj dla nurka? Mnóstwo wraków do zwiedzania. Odnajdziemy zarówno wielowiekowe, porośnięte gąbką i morską roślinnością, jak i młodsze okazy muzealne. Wiele lat trwało poszukiwanie słynnego wraku „Santa Maria”, czyli statku, który uczestniczył w wielkiej wyprawie Kolumba zakończonej odkryciem Ameryki. Dużo młodsze, bo 100-letnie wraki, znajdują się u wybrzeży wyspy Martyniki tam, gdzie w 1902 roku wybuchł wulkan i spowodował tym samym tragiczny w skutkach kataklizm. Miejsce to jest popularne wśród nurków, którzy mogą zwiedzać kilkanaście wraków.
   
 5. Karaiby mają świetną infrastrukturę, jeżeli mamy na myśli sporty wodne. Wypożyczalnie sprzętu są wszędzie tam, gdzie powinny być, czyli w miejscach, które mają najlepsze warunki do uprawiania aktywności na wodzie. Nie inaczej jest z nurkowaniem. Bez trudu powinniśmy odnaleźć odpowiednie centra nurkowe i szkoły, w których prowadzone są lekcje i organizowane wyprawy dla początkujących i zaawansowanych. Warto o tego typu miejsca pytać w marinie. Polecamy szczególnie Union Island i znajdującą się na wyspie szkołę nurkowania, która organizuje wyprawy na malowniczych Tobago Cays.

Nurkowanie na Karaibach to jedna z najlepszych atrakcji w tym miejscu. Jeżeli wybieramy się na  rejs po Karaibach , ale nigdy nie nurkowaliśmy, bez trudu odnajdziemy lekcje z wykwalifikowanym instruktorem. Morze Karaibskie to idealne wody do rozpoczęcia nurkowej pasji.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Język chorwacki nie przysparza Polakom wielu trudności i jest stosunkowo prosty w opanowaniu na podstawowym poziomie. Już kilka wyuczonych wyrazów i zwrotów powinno pozwolić nam na komunikację, a nawet krótką rozmowę....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Budowa katamaranu i jego specyfikacja techniczna sprawia, że jest on bardziej zwrotny i łatwiejszy w sterowaniu oraz obsłudze. Wielu żeglarzy oraz przyszłych osób planujących żeglarski rejs np. w Chorwacji, zadaje...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
wtorek, 21 sierpnia 2018
Tobago Cays to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Saint Vincent, a według niektórych nawet całych Karaibów. Rzeczywiście Tobago Cays wyróżnia się krajobrazem w pełni odzwierciedlającym wyjątkowe piękno egzotycznych...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
30Ofert rejsów
4 123Mil morskich w ofercie
2 314Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
220Wolnych koi