rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Nurkowanie na Karaibach

Nurkowanie na Karaibach

Żeglarskie rejsy po Karaibach mają swoim żeglarzom znacznie więcej do zaoferowania, niż tylko rajskie plaże, luksusowe kurorty i malownicze wyspy. To, co pozostaje największą siłą karaibskiego krajobrazu, to piękne, turkusowe, zawsze ciepłe i przejrzyste Morze Karaibskie. Ci, którzy korzystają z plażowych uciech i kąpieli, poznają wody Karaibów tylko powierzchownie. Ich prawdziwe bogactwo kryje się w głębinach, dlatego warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do nurkowania lub snorkelingu i zacząć nową, morską pasję w wymarzonym do tego miejscu.

Jest kilka powodów, dla których to właśnie Karaiby są idealnym miejscem do nurkowania. Jeżeli planujemy karaibski rejs i zastanawiamy się nad atrakcjami na miejscu, nurkowanie jest tym, co powinno nas szczególnie zainteresować, a o tym dlaczego Karaiby powinny kojarzyć się właśnie z podwodnymi eskapadami, kilka słów poniżej.

 1. Karaibskie wody mają bardzo duży stopień przejrzystości. Oznacza to dwie rzeczy: po pierwsze - można podziwiać podwodny świat już z pokładu jachtu lub katamaranu, co będzie świetną atrakcją podczas karaibskiego rejsu; po drugie – podczas nurkowania lub snorkelingu doskonale będziemy mogli przyjrzeć się morskim odmętom, rafom i egzotycznym rybom oraz zwierzętom morskim.
   
 2. Rafy koralowe na Morzu Karaibskim należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej efektownych na świecie. Rozciągają się na ogromnych obszarach i stanowią duży procent wszystkich raf świata. Jednocześnie, te wspaniałe, kolorowe gąbki są zagrożone wyginięciem z powodu zarazy, która dotknęła jeżowce, zmniejszenia populacji ryb, zanieczyszczenia i zmian klimatycznych. Tym bardziej warto zainteresować się koralowcami i na właśnie oczy zobaczyć te nietypowe zwierzęta i ich fantastyczne wytwory.
   
 3. Jeżeli już mowa o rafach koralowych, warto zwrócić uwagę na bujnie rozwijające się, podwodne życie Karaibów w ogóle. Znajdują się tu endemiczne gatunki ryb i zwierząt morskich, które nie występują w żadnym innym miejscu na świecie. Czeka nas wielka mieszanka kolorów i kształtów. Bez trudu można natrafić na żółwie, płaszczki, homary, czy koniki morskie.
   
 4. Karaiby to rejon niegdyś wielkich, kolonialnych potyczek oraz wulkanicznych katastrof. Co to oznacza dzisiaj dla nurka? Mnóstwo wraków do zwiedzania. Odnajdziemy zarówno wielowiekowe, porośnięte gąbką i morską roślinnością, jak i młodsze okazy muzealne. Wiele lat trwało poszukiwanie słynnego wraku „Santa Maria”, czyli statku, który uczestniczył w wielkiej wyprawie Kolumba zakończonej odkryciem Ameryki. Dużo młodsze, bo 100-letnie wraki, znajdują się u wybrzeży wyspy Martyniki tam, gdzie w 1902 roku wybuchł wulkan i spowodował tym samym tragiczny w skutkach kataklizm. Miejsce to jest popularne wśród nurków, którzy mogą zwiedzać kilkanaście wraków.
   
 5. Karaiby mają świetną infrastrukturę, jeżeli mamy na myśli sporty wodne. Wypożyczalnie sprzętu są wszędzie tam, gdzie powinny być, czyli w miejscach, które mają najlepsze warunki do uprawiania aktywności na wodzie. Nie inaczej jest z nurkowaniem. Bez trudu powinniśmy odnaleźć odpowiednie centra nurkowe i szkoły, w których prowadzone są lekcje i organizowane wyprawy dla początkujących i zaawansowanych. Warto o tego typu miejsca pytać w marinie. Polecamy szczególnie Union Island i znajdującą się na wyspie szkołę nurkowania, która organizuje wyprawy na malowniczych Tobago Cays.

Nurkowanie na Karaibach to jedna z najlepszych atrakcji w tym miejscu. Jeżeli wybieramy się na  rejs po Karaibach , ale nigdy nie nurkowaliśmy, bez trudu odnajdziemy lekcje z wykwalifikowanym instruktorem. Morze Karaibskie to idealne wody do rozpoczęcia nurkowej pasji.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Dzisiejsze jachty to prawdziwe hotele na wodzie. Nie mają nic wspólnego z rybackimi kutrami ani statkami znanymi z filmów o piratach. Obecnie główną rolę odgrywa na nich zapewnienie komfortu załodze i maksymalnej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Ryby to jeden z podstawowych produktów oferowanych w krajach śródziemnomorskich podczas żeglarskich rejsów. Są nie tylko nieodłącznym elementem świata przyrodniczego tego rejonu oraz regionalnym przysmakiem. Morze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 14 maja 2018
Lefkada to wyspa archipelagu jońskiego, która przez Greków nie jest uznawana za wyspę. Wszystko dlatego, że Lefkada połączona jest z greckim lądem groblą i mostem, przez który można swobodnie dostać się do tego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
58Ofert rejsów
7 970Mil morskich w ofercie
4 473Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
425Wolnych koi