rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Plaże w Chorwacji

Plaże w Chorwacji

Zapewne wielu z nas wśród największych atrakcji Chorwacji bez wahania wymieniłoby plaże. Śródziemnomorskie kraje od zawsze kojarzyły się zwłaszcza z wakacyjnym wypoczynkiem, którego synonimem jest właśnie plażowanie, najlepiej na malowniczych plażach w pięknym, rajskim otoczeniu.

Chorwackie plaże to przynajmniej jeden poważny powód, aby wybrać się w żeglarski rejs po egzotycznym kraju Dalmacji. O tym dlaczego plaże cieszą się w Chorwacji ogromną popularnością i jak wygląda tamtejszy nadmorski krajobraz więcej słów w poniższym artykule.

  1. Wybrzeże Chorwacji

Chorwacja oprócz swojej części kontynentalnej liczy sobie około 1200 wysp i wysepek. Dlatego możemy mówić o dużym zróżnicowaniu linii brzegowej tego kraju. Panujące tutaj warunki sprzyjają kształtowaniu się plaż kamienistych i żwirowych, które stanowią przeważającą część krajobrazu nadmorskiego Chorwacji chociaż możemy tu także natrafić na plaże piaszczyste. Urozmaicone wybrzeże oznacza także, że plaże znajdują się w różnym otoczeniu. Natrafimy tu zarówno na otwarte, długie kąpieliska, jak i ukryte i dobrze osłonięte w zatokach plaże. Najczęściej są one otoczone sosnowym lasem.

 

  1. Zalety chorwackich plaż

Dobra infrastruktura, malownicze krajobrazy i ustronny wypoczynek – to najczęściej wymieniane cechy plaż w Chorwacji Bez trudu natrafimy tu na plaże z dobrą infrastrukturą turystyczną, na którą składają się bary i restauracje z lokalnymi przysmakami, wypożyczalnie leżaków, sprzętu do uprawiania sportów wodnych i prysznice, a nawet place zabaw. Jeżeli w wymarzony rejs udajemy się z całą rodziną, również nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem bezpiecznych kąpielisk z płytkim akwenem. Osoby marzące o zniewalających widokach i ukojeniu w postaci zacienionego lasu sosnowego także bez trudu odnajdą interesujące miejsca. W Chorwacji z powodzeniem wypoczną też nudyści oraz zwolennicy ustronnego relaksu z dala od tłumów. Wiele małych, urokliwych plaż ukrywa się na wyspach w niewielkich zatoczkach. Dostać się do nich można często jedynie drogą morską, co nie będzie większym kłopotem dla uczestników żeglarskich rejsów.

 

  1. Najsłynniejsze plaże Chorwacji

Trudno jest wymienić jedynie kilka miejsc idealnych do relaksującego plażowania. Gdybyśmy jednak mieli pokusić się o zestawienie najlepszych i najpopularniejszych plaż w Chorwacji z pewnością wymienilibyśmy Zlatini Rat na wyspie Brac. Jest to miejsce niezwykle często pojawiające się na broszurach turystycznych i pocztówkach. Niezwykły kształt tutejszego wybrzeża, które niemal „wcina się” w Morze Adriatyckie tworzy niezapomniany widok zarówno z lotu ptaka, jak i z poziomu lądu. Idealna dla rodzin z dziećmi i osób poszukujących dodatkowej rekreacji okaże się Slanica Beach na wyspie Murter, czy Solaris przy Sibeniku. Za jedną z najpiękniejszych plaż uważana jest Saharun na wyspie Dugi Otok, która swoją drogą, słynie z wielu wspaniałych miejsc do rajskich kąpieli. Doskonale sprawdzi się także wyróżniona Błękitną Flagą Zaton obok Zadaru. Wspaniały widok na okoliczne wyspy zapewni nam Bijeca w Medulinie, a dla wielbicieli piaszczystego wybrzeża idealna okaże się Paradise Beach na wyspie Rab.

Plaże w Chorwacji zapewniają przede wszystkim urozmaicony wypoczynek i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Wiele z fragmentów tutejszego, malowniczego wybrzeża to miejsca wciąż niemal dziewicze, które czekają na odkrycie, dlatego tym bardziej zachęcamy do skorzystania z uroku tutejszego, nadmorskiego krajobrazu.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 8 lipca 2017
Hydrospeed to forma ekstremalnego sportu wodnego. Dyscyplina ta została zapoczątkowana we Francji i to tam cieszy się największą popularnością. Hydrospeed polega na spływie rwącą rzeką. Uczestnicy spływu znajdują...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Doskonałym urozmaiceniem żeglarskiego rejsu po wodach Chorwacji jest wędkowanie. Morze Adriatyckie jest bogate we wspaniałe okazy ryb. Nie musimy wcale inwestować w drogi sprzęt i mieć duże doświadczenie, aby spróbować...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 14 lipca 2018
Chorwacja wyróżnia się interesującą kulturą i krajobrazem naturalnym. Chorwaci i ich specyficzny styl życia od lat fascynują przybywających do dalmackiego kraju turystów i żeglarzy. Długie tradycje nadmorskie i...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
96Ofert rejsów
13 192Mil morskich w ofercie
7 404Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
703Wolnych koi