rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Żeglowanie z aparatem – instagramowe podróże w Chorwacji

Żeglowanie z aparatem – instagramowe podróże w Chorwacji

Instagram to dzisiaj jeden z najważniejszych serwisów społecznościowych, który stał się prawdziwym znakiem naszych czasów. Codziennie miliony użytkowników publikują fotografie oznaczone charakterystycznymi hasztagami. Ogromną część prezentowanych na portalu zdjęć stanowią fotografie z podróży, które przynoszą ich użytkownikom dużą popularność i możliwość podzielenia się swoją pasją oraz pochwalenia umiejętnościami fotograficznymi.

Podstawą dobrze zrobionego zdjęcia, które zachwyci instagramową społeczność jest uchwycenie odpowiedniej chwili i znalezienie się w odpowiednim miejscu. Malownicze krajobrazy, panoramiczne widoki, zabytkowe miejsca czy zwykła codzienność, ale w niecodziennym miejscu to warte uchwycenia momenty, które z pewnością przyciągną do nas rzesze obserwatorów.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na robienie instagramowych zdjęć niż Chorwacja dlatego to właśnie od Chorwacji zaczynamy nasz przegląd najbardziej interesujących miast i widoków wartych sięgnięcia po aparat. Chorwacja na stałe zagościła w świecie Instagrama, a rosnąca popularność związanych z nią hasztagów zdaje się tylko potwierdzać ten fakt. Gdzie najlepiej robić piękne zdjęcia? Oto kilka miejsc, które świetnie nadają się do publikacji pod hasztagiem #instatravel #croatia czy #sailingadventure.

 

  1. Dubrownik

Jeden z najbardziej oczywistych kierunków żeglarskich w Chorwacji Piękne miasto otoczone wspaniałymi murami, na których kręcono sceny „Gry o Tron” z zabytkową, imponującą starówką. Miejsc na zdjęcia jest tutaj mnóstwo. Wystarczy przejść się wspomnianymi murami i stamtąd uwieczniać widoki na Stare Miasto lub udać się na spacer wzdłuż wąskich uliczek i placów. Spektakularne zdjęcia uzyskamy także, jeżeli wybierzemy podróż tutejszą kolejką linową na górę Srd. Gwarantujemy, że fotografie nawet nie będą potrzebowały obróbki filtrami, a do ich oznaczenia możemy użyć, np. hasztagu #dubrovnik czy #oldtown.

  1. Park Narodowy Krka

Tym razem coś dla wielbicieli naturalnych krajobrazów, czyli Park Narodowy Krka ze słynnymi, kaskadowymi wodospadami. Wystarczy zajrzeć na Instagram pod hasztag #krkanationalpark aby szybko zauważyć, że dużą popularnością cieszą się tutaj drewniane mosty i pomosty, przy których zrobienie zdjęcia to nie tylko gratka dla fotografów, ale wręcz turystyczny obowiązek. Na nasze aparaty czeka także malownicza wysepka Visovac z klasztorem i okoliczna przyroda. Jeżeli zdjęcia z cyklu #naturephotography to twój żywioł, doskonałym pomysłem będzie także odwiedzenie Parku Narodowego Jezior Plitwickich ukrywającego się pod hasztagiem #plitvicalakes.

 

  1. Hvar

Powiedzieć o wspaniałej Lawendowej Wyspie, że to malownicze miejsce, to tak jakby nie powiedzieć nic. Tutaj każdy fragment wyspy, zatoka i widok na Adriatyk zachwyca w równym stopniu. Zabytkowy Stari Grad, piękna stolica, niewielkie łódki kotwiczące w urokliwych zatoczkach, kamieniste wybrzeże i bujna roślinność to oczywiste zachęty do sięgania po aparat. Szczególnie charakterystyczne są tutaj wąskie, kamienne alejki ze schodkami ozdobione lawendą, które czekają na nasze odkrycie.

  1. Zdjęcia z jachtu

Oczywiście najlepszym sposobem na poznawanie Chorwacji jest żeglarski rejs, który także będzie świetną, jeżeli nie najlepszą okazją do robienia efektownych fotografii. Codzienność na pokładzie jest doskonałym tematem każdego zdjęcia zarówno lifestylowego, jak i mniej oczywistego. Wszelkie skoki do wody, snorkelingowe wyprawy, efektowny kilwater, czy selfie na tle urzekającego Adriatyku zaintrygują niejednego użytkownika Instagrama i staną się wspaniałą, wakacyjną pamiątką

Żeglowanie po Chorwacji to czas, w którym aparat fotograficzny, czy telefon z funkcją robienia zdjęć powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy uda nam się trafić na moment i krajobraz wart uchwycenia, a piękna Dalmacja dostarczy nam ich całe mnóstwo.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Jednym z najczęściej spotykanych przysmaków, nie tylko Morza Adriatyckiego, ale w nadmorskich miejscowościach w ogóle, są skorupiaki. Amatorzy owoców morza zachwycają się krewetkami, homarami i krabami podczas żeglarskich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 3 grudnia 2017
Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 23 czerwca 2018
Linia brzegowa Norwegii po zachodniej części tego kraju jest niezwykle urozmaicona i nie oznacza to mnogości plaż, czy skał, chociaż tych także znajdziemy tu całkiem sporo. Najbardziej imponującymi elementami norweskiego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
23Ofert rejsów
3 161Mil morskich w ofercie
1 774Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
168Wolnych koi