rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Żeglowanie z aparatem – instagramowe podróże w Chorwacji

Żeglowanie z aparatem – instagramowe podróże w Chorwacji

Instagram to dzisiaj jeden z najważniejszych serwisów społecznościowych, który stał się prawdziwym znakiem naszych czasów. Codziennie miliony użytkowników publikują fotografie oznaczone charakterystycznymi hasztagami. Ogromną część prezentowanych na portalu zdjęć stanowią fotografie z podróży, które przynoszą ich użytkownikom dużą popularność i możliwość podzielenia się swoją pasją oraz pochwalenia umiejętnościami fotograficznymi.

Podstawą dobrze zrobionego zdjęcia, które zachwyci instagramową społeczność jest uchwycenie odpowiedniej chwili i znalezienie się w odpowiednim miejscu. Malownicze krajobrazy, panoramiczne widoki, zabytkowe miejsca czy zwykła codzienność, ale w niecodziennym miejscu to warte uchwycenia momenty, które z pewnością przyciągną do nas rzesze obserwatorów.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na robienie instagramowych zdjęć niż Chorwacja dlatego to właśnie od Chorwacji zaczynamy nasz przegląd najbardziej interesujących miast i widoków wartych sięgnięcia po aparat. Chorwacja na stałe zagościła w świecie Instagrama, a rosnąca popularność związanych z nią hasztagów zdaje się tylko potwierdzać ten fakt. Gdzie najlepiej robić piękne zdjęcia? Oto kilka miejsc, które świetnie nadają się do publikacji pod hasztagiem #instatravel #croatia czy #sailingadventure.

 

  1. Dubrownik

Jeden z najbardziej oczywistych kierunków żeglarskich w Chorwacji Piękne miasto otoczone wspaniałymi murami, na których kręcono sceny „Gry o Tron” z zabytkową, imponującą starówką. Miejsc na zdjęcia jest tutaj mnóstwo. Wystarczy przejść się wspomnianymi murami i stamtąd uwieczniać widoki na Stare Miasto lub udać się na spacer wzdłuż wąskich uliczek i placów. Spektakularne zdjęcia uzyskamy także, jeżeli wybierzemy podróż tutejszą kolejką linową na górę Srd. Gwarantujemy, że fotografie nawet nie będą potrzebowały obróbki filtrami, a do ich oznaczenia możemy użyć, np. hasztagu #dubrovnik czy #oldtown.

  1. Park Narodowy Krka

Tym razem coś dla wielbicieli naturalnych krajobrazów, czyli Park Narodowy Krka ze słynnymi, kaskadowymi wodospadami. Wystarczy zajrzeć na Instagram pod hasztag #krkanationalpark aby szybko zauważyć, że dużą popularnością cieszą się tutaj drewniane mosty i pomosty, przy których zrobienie zdjęcia to nie tylko gratka dla fotografów, ale wręcz turystyczny obowiązek. Na nasze aparaty czeka także malownicza wysepka Visovac z klasztorem i okoliczna przyroda. Jeżeli zdjęcia z cyklu #naturephotography to twój żywioł, doskonałym pomysłem będzie także odwiedzenie Parku Narodowego Jezior Plitwickich ukrywającego się pod hasztagiem #plitvicalakes.

 

  1. Hvar

Powiedzieć o wspaniałej Lawendowej Wyspie, że to malownicze miejsce, to tak jakby nie powiedzieć nic. Tutaj każdy fragment wyspy, zatoka i widok na Adriatyk zachwyca w równym stopniu. Zabytkowy Stari Grad, piękna stolica, niewielkie łódki kotwiczące w urokliwych zatoczkach, kamieniste wybrzeże i bujna roślinność to oczywiste zachęty do sięgania po aparat. Szczególnie charakterystyczne są tutaj wąskie, kamienne alejki ze schodkami ozdobione lawendą, które czekają na nasze odkrycie.

  1. Zdjęcia z jachtu

Oczywiście najlepszym sposobem na poznawanie Chorwacji jest żeglarski rejs, który także będzie świetną, jeżeli nie najlepszą okazją do robienia efektownych fotografii. Codzienność na pokładzie jest doskonałym tematem każdego zdjęcia zarówno lifestylowego, jak i mniej oczywistego. Wszelkie skoki do wody, snorkelingowe wyprawy, efektowny kilwater, czy selfie na tle urzekającego Adriatyku zaintrygują niejednego użytkownika Instagrama i staną się wspaniałą, wakacyjną pamiątką

Żeglowanie po Chorwacji to czas, w którym aparat fotograficzny, czy telefon z funkcją robienia zdjęć powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy uda nam się trafić na moment i krajobraz wart uchwycenia, a piękna Dalmacja dostarczy nam ich całe mnóstwo.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
piątek, 7 lipca 2017
Delfiny od lat urzekają ludzi na całym świecie. Nietypowe, inteligentne ssaki, przyjazne dla człowieka, są wykorzystywane w specjalnych terapiach i jako wytresowane zwierzęta zachwycają swoimi akrobacjami na pokazach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Chorwacja to idealne miejsce na spędzanie wakacji nie tylko dlatego, że zapewnia piękne widoki i wypoczynek w komfortowych warunkach, ale także dzięki swojej bogatej kulturze i oryginalnej kuchni. Bogactwo chorwackich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 27 grudnia 2018
Według powszechnej opinii zima to czas, w którym żeglarze zmuszeni są porzucić chwilowo swoje morskie pasje i przeczekać trudny, zimowy sezon. Ekstremalne warunki żeglarskie na chociażby Morzy Bałtyckim skutecznie...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
24Ofert rejsów
3 298Mil morskich w ofercie
1 851Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
176Wolnych koi