rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Rejs po Karaibach, czyli egzotyczna przygoda

Rejs po Karaibach, czyli egzotyczna przygoda

Kiedy myślimy o rajskich wakacjach i relaksującym wypoczynku, zazwyczaj mamy na myśli piękną plażę, kolorowy drink z palemką i błękitną wodę na horyzoncie. Takie wyobrażenie wymarzonych wczasów nie wzięło się znikąd. Tego typu miejsca istnieją na świecie, a ich wygląd wcale nie został przesadzony na kolorowych zdjęciach. Dla nas, rajskie wakacje to Karaiby i ich malownicze wyspy. Z myślą o tych, którzy pragną odbyć żeglugę w najlepszych rejonach świata, proponujemy więc rejs  żeglarski  po Karaibach Myli się jednak ten, kto uważa, że Karaiby to tylko plaże, palmy i woda.

Po pierwsze – Karaiby to wielka różnorodność.
Na czym ona polega? Nie ma takiej samej wyspy, ani dwóch identycznych miast. Zupełnie inne widoki zapewnia górzysta Jamajka, niż np. typowo wypoczynkowe wyspy Saint Vincent i Grenadyn. Karaiby były niegdyś areną kolonialnych walk o wpływy. Francja, Anglia, Holandia, czy Hiszpania pozostawiły tu wielkie ślady swojej bytności, która nie objawia się tylko w nazewnictwie, ale również w kulturze i kuchni poszczególnych regionów. Nie można zapomnieć też o rdzennych plemionach Karaibów których osady i charakterystyczna architektura jest widoczna na przynajmniej kilku wyspach. Karaibski rejs to prawdziwa mnogość barw, dźwięków i tradycji.

 

Po drugie – plaże na Karaibach stanowią jedynie część jej krajobrazu.
Przeważa oczywiście słynna, turkusowa woda, a wyspy zderzają się z nią łagodnym wybrzeżem lub ostrym, skalistym klifem. Karaibskie wyspy to jednak w dużej mierze tereny górzyste, które nierzadko pozostają większą atrakcją, niż plaże i przyciągają wielu turystów. Jeżeli przyjrzymy się geologicznemu pochodzeniu wysp karaibskich, okaże się, że duża część z nich jest pochodzenia wulkanicznego. Do tej pory natkniemy się na czynne wulkany, na które organizowane są regularne wycieczki. O dużej roli gór, jaką odgrywają w karaibskim krajobrazie, świadczy chociażby państwo Saint Lucia, na którego fladze przedstawiony został symbol dwóch, górujących na wyspie szczytów.

Po trzecie – Karaiby to nie tylko reagge i wyspiarska muzyka.
Niemal każdy z nas Karaiby kojarzy z Jamajką i jej słynnym Bobem Marleyem. Na wyspach z łatwością trafimy na niejeden bar z wizerunkiem wielkiego muzyka i jego, puszczaną całodobowo, muzyką. Równie popularna na Karaibach jest też powiązana z indyjską soca, wywodząca się z francuskojęzycznych wysp zouk, czy wreszcie wyjątkowy, kubański jazz rozbrzmiewający w najlepszych karaibskich klubach.

Po czwarte – wody i wyspy karaibskie zapewniają idealne warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów.
Nurkowanie, snorkeling, windsurfing… A może trekking, terenowe wycieczki, bieganie i rowerowe wyprawy po trasach przyrodniczych? Wybór jest ogromny, a wszystko zależy od naszych sportowych preferencji. Karaiby słyną z dobrej infrastruktury, a to oznacza, że z łatwością odnajdziemy wypożyczalnie sprzętu i profesjonalnych instruktorów bardziej wymagających dyscyplin. Jedno jest pewne, pasjonaci aktywnego wypoczynku, mogą podczas karaibskiego rejsu spodziewać się sporej dawki rozrywki.

 

Po piąte – plaże, plaże i jeszcze raz plaże.
Z tego słyną Karaiby Długie, piaszczyste, otoczone palmami, które w gorące i słoneczne dni dają upragniony cień. Morze ma turkusową barwę, a szum jego fal działa kojąco i relaksująco. Woda zawsze jest ciepła, pogoda dopisuje, a piasek pozostaje idealnie biały. Stosunkowo łatwo odnaleźć też ustronne miejsce i niemal całą plażę mieć dla siebie. W tym celu warto udać się na jedną z prywatnych wysp i jej publicznych plaż. Gwiazdy i zamożni turyści wolą pozostać w pięknych willach i w wykupionych kąpieliskach, a nam pozostaje cieszyć się wypoczynkiem na własnych warunkach.

Czyrejs po Karaibach'>rejs po Karaibach to idealny, rajski wypoczynek na plażach? Tak, ale nic nie stoi na przeszkodzie by go urozmaicić. Karaiby mają dużo więcej do zaoferowania, dlatego są idealną, wakacyjną destynacją. Każdy może tu wypocząć na swoich warunkach w sposób, który najbardziej odpowiada jego upodobaniom.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Skutery wodne to chyba jedna z bardziej znanych przez szerokie grono turystów atrakcji, która skutecznie uprzyjemni żeglarski rejs. Każdy z nas widział skutery mknące z niesamowitą szybkością po morskich wodach....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
środa, 7 marca 2018
Słyszysz Casablanka, a na myśl od razu przychodzi ci Humphrey Bogart, złota era Hollywood i jeden z największych, oskarowych dzieł filmowych? Skojarzenie jest zarówno trafne, jak i zupełnie nieprzystające do rzeczywistości....
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
110Ofert rejsów
15 116Mil morskich w ofercie
8 483Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
805Wolnych koi