rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Saint Lucia – wyspa dwóch gór

Saint Lucia – wyspa dwóch gór

Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości Saint Lucii. Na całokształt przyrodniczej oryginalności wyspy składają się również tropikalne lasy, długie, piaszczyste, rajskie plaże i wspaniałe rafy koralowe, które doskonale urozmaicą nasz żeglarskirejs po Karaibach'>rejs po Karaibach.

 

  1. Les Pitons

Gros Piton i Petit Piton – tak nazywają się dwie, imponujące góry na wyspie Saint Lucia. Obie są częścią powstałego tu Parku Narodowego oraz znajdują się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, co najlepiej świadczy o ich wyjątkowości. Oprócz tego, że są one doskonałą atrakcją do podziwiania i fotografowania, przyciągają żądnych przygód amatorów wspinaczki górskiej. Należy jednak nastawić się na konieczność odbycia wyprawy z przewodnikiem.

  1. Wypoczynek w rajskich zatokach

Podczas gdy południowa część wyspy jest głównie zdominowana przez przyrodniczy krajobraz pełen bujnej roślinności, tropikalnych lasów i majestatycznych gór, północna strona Saint Lucii to przestrzeń typowo wypoczynkowa, idealna dla turystów i żeglarzy. Znajdziemy tu więc długie plaże, błękitną wodę idealną do kąpieli i miejsca do zacumowania jachtu. Warto udać się w stronę zatok La Toc Bay, Rodney, czy Choc. Pasjonaci nurkowania obowiązkowo za cel swojej wyprawy muszą obrać Soufrière Marine Management Area.

 

  1. Agroturystyka i lokalna kultura

Saint Lucia dba o swoich turystów i odwiedzających oferując im zróżnicowane atrakcje. Tak jest w przypadku wyspy Babonneau, która jest znana ze swojej agroturystycznej działalności. Nauczymy się tutaj regionalnych tradycji kulinarnych, na czele z pieczeniem chleba z manioku. Jeżeli natomiast chcemy zobaczyć, jak toczy się życie mieszkańców w stolicy, warto udać się na jeden z targów w Castries lub zainteresować się pracami lokalnych artystów w miejscowych galeriach sztuki.

  1. Zabytki i rozrywki w mieście

Pasjonaci historii i poznawania miejsc regionalnej kultury ucieszy możliwość zwiedzania Fortu Rodney znajdującego się na północy wyspy w Parku Narodowym Pigeon Island. Miejsce te jest warte odwiedzenia nie tylko ze względu na swoją wartość historyczną, ale również rozpościerające się z niego widoki na pobliską zatokę i malowniczą wyspę. Jeżeli szukamy rozrywek w typowo miejskim stylu lub chcemy zaznać nocnego życia w karaibskiego, czekają na nas organizowane regularnie na wyspie festyny i imprezy.

Saint Lucia to wyspa, na której odnajdziemy zarówno piękne widoki, zniewalający świat przyrody, jak i doskonałą rozrywkę, dobrą infrastrukturę turystyczną i fascynującą kulturę. Oczywiście powinniśmy znaleźć również czas na chwilę odpoczynku i zrelaksować się na jednej z rajskich plaż w egzotycznych zatokach, których jest tutaj naprawdę dużo. Saint Lucia jest świetną wyspą dla żeglarzy, którzy nie będą mieć problemów z zacumowaniem swojego jachtu lub katamaranu w najbardziej dogodnym miejscu z pięknym widokiem.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Dzisiejsze jachty to prawdziwe hotele na wodzie. Nie mają nic wspólnego z rybackimi kutrami ani statkami znanymi z filmów o piratach. Obecnie główną rolę odgrywa na nich zapewnienie komfortu załodze i maksymalnej...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Ryby to jeden z podstawowych produktów oferowanych w krajach śródziemnomorskich podczas żeglarskich rejsów. Są nie tylko nieodłącznym elementem świata przyrodniczego tego rejonu oraz regionalnym przysmakiem. Morze...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 14 maja 2018
Lefkada to wyspa archipelagu jońskiego, która przez Greków nie jest uznawana za wyspę. Wszystko dlatego, że Lefkada połączona jest z greckim lądem groblą i mostem, przez który można swobodnie dostać się do tego...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
55Ofert rejsów
7 558Mil morskich w ofercie
4 242Połączeń lotniczych
616Atrakcji turystycznych
403Wolnych koi