rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Saint Lucia – wyspa dwóch gór

Saint Lucia – wyspa dwóch gór

Saint Lucia najczęściej kojarzona jest z dwiema górami Les Pitons. Stanowią one dominujący element krajobrazu wyspy, a ich wizerunek występuje także na fladze kraju. Nie tylko Les Pitons świadczą o wyjątkowości Saint Lucii. Na całokształt przyrodniczej oryginalności wyspy składają się również tropikalne lasy, długie, piaszczyste, rajskie plaże i wspaniałe rafy koralowe, które doskonale urozmaicą nasz żeglarskirejs po Karaibach'>rejs po Karaibach.

 

  1. Les Pitons

Gros Piton i Petit Piton – tak nazywają się dwie, imponujące góry na wyspie Saint Lucia. Obie są częścią powstałego tu Parku Narodowego oraz znajdują się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, co najlepiej świadczy o ich wyjątkowości. Oprócz tego, że są one doskonałą atrakcją do podziwiania i fotografowania, przyciągają żądnych przygód amatorów wspinaczki górskiej. Należy jednak nastawić się na konieczność odbycia wyprawy z przewodnikiem.

  1. Wypoczynek w rajskich zatokach

Podczas gdy południowa część wyspy jest głównie zdominowana przez przyrodniczy krajobraz pełen bujnej roślinności, tropikalnych lasów i majestatycznych gór, północna strona Saint Lucii to przestrzeń typowo wypoczynkowa, idealna dla turystów i żeglarzy. Znajdziemy tu więc długie plaże, błękitną wodę idealną do kąpieli i miejsca do zacumowania jachtu. Warto udać się w stronę zatok La Toc Bay, Rodney, czy Choc. Pasjonaci nurkowania obowiązkowo za cel swojej wyprawy muszą obrać Soufrière Marine Management Area.

 

  1. Agroturystyka i lokalna kultura

Saint Lucia dba o swoich turystów i odwiedzających oferując im zróżnicowane atrakcje. Tak jest w przypadku wyspy Babonneau, która jest znana ze swojej agroturystycznej działalności. Nauczymy się tutaj regionalnych tradycji kulinarnych, na czele z pieczeniem chleba z manioku. Jeżeli natomiast chcemy zobaczyć, jak toczy się życie mieszkańców w stolicy, warto udać się na jeden z targów w Castries lub zainteresować się pracami lokalnych artystów w miejscowych galeriach sztuki.

  1. Zabytki i rozrywki w mieście

Pasjonaci historii i poznawania miejsc regionalnej kultury ucieszy możliwość zwiedzania Fortu Rodney znajdującego się na północy wyspy w Parku Narodowym Pigeon Island. Miejsce te jest warte odwiedzenia nie tylko ze względu na swoją wartość historyczną, ale również rozpościerające się z niego widoki na pobliską zatokę i malowniczą wyspę. Jeżeli szukamy rozrywek w typowo miejskim stylu lub chcemy zaznać nocnego życia w karaibskiego, czekają na nas organizowane regularnie na wyspie festyny i imprezy.

Saint Lucia to wyspa, na której odnajdziemy zarówno piękne widoki, zniewalający świat przyrody, jak i doskonałą rozrywkę, dobrą infrastrukturę turystyczną i fascynującą kulturę. Oczywiście powinniśmy znaleźć również czas na chwilę odpoczynku i zrelaksować się na jednej z rajskich plaż w egzotycznych zatokach, których jest tutaj naprawdę dużo. Saint Lucia jest świetną wyspą dla żeglarzy, którzy nie będą mieć problemów z zacumowaniem swojego jachtu lub katamaranu w najbardziej dogodnym miejscu z pięknym widokiem.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
niedziela, 9 lipca 2017
Jeżeli wybieramy się do Chorwacji na niezapomniany, żeglarski rejs po Adriatyku, to jedną świetną decyzję mamy już za sobą. Możemy jednak urozmaicić nasz pobyt i wybrać ekscytującą atrakcję zapadającą na długo w...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Wenecja to wspaniała kolebka włoskiej kultury, ale ogromny wkład w jej rozwój mieli także mieszkający tu od wieków Żydzi. Ich historia w tym mieście była długa i trudna. Nie ulega wątpliwości, że obecnie znajdujące...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 6 września 2018
Jedna z najbardziej nietypowych i urzekających stolic na świecie to obowiązkowy punkt trasy dla wszystkich żeglarzy wybierających norweskie akweny. Oryginalność miasta polega między innymi na jego malowniczym położeniu...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
110Ofert rejsów
15 116Mil morskich w ofercie
8 483Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
805Wolnych koi