rejsomat.pl
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego Saint Vincent i Grenadyny – garść faktów i krótki przewodnik

Saint Vincent i Grenadyny – garść faktów i krótki przewodnik

Saint Vincent i Grenadyny to państwo, w którego skład wchodzi największa wyspa Saint Vincent oraz archipelag Grenadyny. Mimo że kraj ten nie jest szeroko znany na świecie, to stał się jednym z obowiązkowych punktów na trasie rejsów żeglarskich po Karaibach Turystów przyciągają piękne plaże, głębinowe krajobrazy i imponujący świat natury, na który składa się słynny, czynny wulkan La Soufrière. Wyspa Saint Vincent i pobliski archipelag mają swoim odwiedzającym mnóstwo atrakcji do zaoferowania.

 

  1. Wyspa wulkanu

Saint Vincent słynie z przecinającego środek wyspy pasma górskiego, którego najwyższym szczytem jest wspomniany wcześniej wulkan. Wysoka góra może stać się celem pieszej wycieczki po wyznaczonej trasie. Pikanterii takiej wyprawie z pewnością doda fakt, iż La Soufrière jest wulkanem czynnym. Nie powinniśmy się go jednak obawiać, ponieważ obecne systemy kontrolujące erupcje informują o ewentualnym wybuchu z dużym wyprzedzeniem.

  1. Nurkowanie na Anchor Reef

Okolica wyspy Saint Vincent zapewnia doskonałe warunki do nurkowania. Głębinowy świat zachwyca kolorami, przejrzystością wody i endemicznymi gatunkami. Szczególnie popularnym miejscem wśród amatorów nurkowania jest Anchor Reef, czyli kilkumetrowa skalna półka idealna do podwodnych wypraw.

  1. Stolica państwa – Kingstown

Miasto mieści się na największej z wysp, czyli Saint Vincent. Na uwagę zwiedzających zasługuje kolonialna zabudowa i kilka dobrze utrzymanych zabytków. Nie będzie problemu z zakupem efektownych pamiątek, czy lokalnych, kolorowych ryb na jednym z tutejszych targów. Największą siłą tego miejsca jest jednak jego naturalna przyroda, dlatego warto udać się do położonych w pobliżu Kingstown Ogrodów Botanicznych, do których wstęp jest bezpłatny, a czekające w środku okazy na długo pozostaną w pamięci niejednego turysty.

 

  1. Piękno natury na wyspach

Jeżeli udamy się do punktu informacji turystycznej w Kingstown, dowiemy się m.in., że Saint Vincent i Grenadyny to przede wszystkim piękno naturalnego krajobrazu. Mamy tu tropikalną dżunglę, góry, po których można się wspinać, bujnie rozwijającą się roślinność pełną endemicznych gatunków oraz idealne do wypoczynku plaże. Dlatego od dłuższego czasu propagowana jest tu ekoturystyka, której obowiązkowym punktem jest zwiedzanie botanicznych ogrodów i rejs po okolicznych wyspach w poszukiwaniu ustronnych miejsc dzikiej przyrody.

  1. Wyspy, wyspy i jeszcze więcej wysp

Saint Vincent i Grenadyny to państwo składające się z wysp, dlatego nie warto ograniczać się tu tylko do największej z nich, ale wyruszyć w pasjonujący rejs po archipelagu Grenadyny. Popularnym celem wypraw jest malownicza i luksusowa, prywatna wyspa Young, ale warte polecenia są także te niewielkie, cieszące oko wysepki, które mają w sobie nie tylko wiele uroku, ale przyciągają też swoją historią, np. Gołębia Wyspa.

Przez wielu żeglarzy obierających Saint Vincent za punkt swojego rejsu, wyspa pozostaje jedynie wstępem do wspaniałej wyprawy po Grenadynach. Trudno się temu dziwić, ponieważ archipelag to prawdziwa gratka dla żeglarzy poszukujących przygód i zniewalających krajobrazów. Niemniej Saint Vincent to równie piękne miejsce, które zainteresuje nie tylko pasjonatów zwiedzania, ale przede wszystkim zachwyci swoim naturalnym kształtem i godnym podziwu poszanowaniem przyrody oraz umiejętnym wykorzystaniem jej doskonałych warunków.

Podobne artykuły
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
poniedziałek, 10 lipca 2017
Jednym z najczęściej spotykanych przysmaków, nie tylko Morza Adriatyckiego, ale w nadmorskich miejscowościach w ogóle, są skorupiaki. Amatorzy owoców morza zachwycają się krewetkami, homarami i krabami podczas żeglarskich...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
czwartek, 28 grudnia 2017
Spędzanie zimowego urlopu kojarzy nam się zazwyczaj z górskimi eskapadami, uprawianiem sportów na śniegu, niskimi temperaturami i świętami z bożonarodzeniową choinką. Tradycyjne ferie w Polsce i świąteczny wypoczynek...
Zdjęcie z rejsu żeglarskiego
sobota, 30 czerwca 2018
Norwegia wyróżnia się wyjątkowymi warunkami przyrodniczymi. Jej krajobraz jeszcze przed laty został ukształtowany przez lodowce, a bliskość koła podbiegunowego oraz działalność Prądu Zatokowego znacząco wpływa na...

Dlaczego warto wybrać Rejsomat.pl?

korzyści największa baza ofert
Największa oferta w Polsce
korzyści tylko sprawdzeni organizatorzy
Tylko sprawdzeni organizatorzy
Każdy rejs może zostać anulowany za pełnym zwrotem w ciągu 24 godzin od chwili zakupu. Sprawdź zasady anulowania.
Elastyczne zasady anulowania
korzyści najniższa cena
Prezentujemy pełną ceną w PLN
korzyści kompleksowa oferta
Bezpieczny dla początkujących
korzyści profesjonalny skipper
Tylko profesjonalni polskojęzyczni sternicy
30Ofert rejsów
4 123Mil morskich w ofercie
2 314Połączeń lotniczych
622Atrakcji turystycznych
220Wolnych koi